Share

سعید رضوی فقیه، زندانی سیاسی، عصر روز چهارشنبه هجدهم فروردین ماه از زندان اوین آزاد شد. او که در بند هفت زندان اوین زندانی بود و در اعتراض به غیر‌قانونی بودن ادامه در بند بودن و عدم دسترسی‌اش به امکانات پزشکی دست به اعتصاب غذا زده بود، از اسفند سال ۹۲ در حبس بود.

12976802_10206582616945100_2921264613387245817_o

گفته می‌شود آزادی او به دنبال شکسته شدن حکمش پس از دو سال حبس است.

سایت زیتون در روزهای گذشته گزارش داده بود که این زندانی سیاسی به دنبال ۹ روز اعتصاب غذا، در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده‌اش، دهان خود را دوخته است.

رضوی فقیه پیش از اقدام به اعتصاب و دوختن دهانش در پیغامی که از زندان فرستاده بود، شرایط ناگواری که در آن قرار داشت را تشریح کرده بود. او در آن پیام تهدید کرده بود که در اعتراض به پاسخگو نبودن قوه قضاییه و بی‌توجهی به حقوق شخصی‌اش قصد دارد دست به یک اعتصاب غذای دامنه‌دار و گسترده بزند.

سعید رضوی فقیه  پیشتر و در شهریور ماه سال گذشته نیز دست به اعتصاب غذا زده بود: سعید رضوی فقیه دست به اعتصاب غذا زد

سعید رضوی فقیه، به علت آن‌چه خبرگزاری فارس آن را سخنرانی «ساختار شکنانه» در جمع اصلاح‌طلبان شهر همدان توصیف کرده بود، در کرج بازداشت و به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

او که به خارج از کشور رفته بود، در اسفند ۱۳۹۲ پس از بازگشت به ایران برای گذراندن یک سال محکومیت به زندان رجایی شهر منتقل شد.

این زندانی باید در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۳ با تمام شدن دوره یک سال محکومیتش از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد می‌شد اما از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به اتهام «توهین به رهبری، توهین به مجلس خبرگان و تبلیغ علیه نظام» به سه سال و نیم حبس دیگر محکوم شد.

Share