Share

روابط عمومی معاونت هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای از بازگشت علی رهبری به ارکستر سمفونیک تهران خبر داده اما از سمت او در این ارکستر چیزی نگفته است.

علی رهبری، رهبر مستعفی ارکستر سمفونیک تهران

علی رهبری، رهبر مستعفی ارکستر سمفونیک تهران

در این اطلاعیه که روز پنج‌شنبه ۱۹ فروردین در رسانه‌های ایران منتشرشده، آمده است: «روابط عمومی معاونت هنری با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص فعالیت استاد علی رهبری در ارکستر سمفونیک تهران اعلام می‌کند ایشان به فعالیت خود در این زمینه ادامه خواهند داد.»

علی الکساندر رهبری که از رهبران سرشناس ارکسترهای جهانی و موسیقی‌دانی برجسته است کمتر از یک سال مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران بود اما ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۴ در اعتراض به وابستگی این ارکستر به بنیاد رودکی و دخالت، دلالی و رویکردهای امنیتی اعضای شورای سیاستگذاری ارکستر سمفونیک تهران و ناآشنایی آنان با موسیقی کلاسیک و عدم برخورداری آن‌ها از دانش کافی در زمینه موسیقی، استعفا داد.

رهبری سپس ایران را ترک کرد اما پس از چند روز به ایران بازگشت و با مسئولان وزارت ارشاد، از جمله علی جنتی، وزیر ارشاد، درباره استعفایش گفت‌وگو کرد.

بیشتر بخوانید: استعفای علی رهبری – ایران اسلامی به ارکستر سمفونیک نیاز دارد؟

تصمیم‌گیری برای حضور رهبری در ارکستر سمفونیک تهران پس از جلساتی است که او با مسئولان وزارت ارشاد داشت.

با این حال هنوز معلوم نیست که علی رهبری همچنان به‌عنوان «مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران» به‌کار خود ادامه خواهد داد یا این ارکستر به‌شکل شورایی اداره خواهد شد.

چندی پیش از سوی بنیاد رودکی به‌عنوان نهاد مدیریتی ارکستر سمفونیک تهران پیشنهادی درباره شورایی شدن مدیریت این مجموعه منتشر شده بود اما علی رهبری در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته بود اگر ارکستر سمفونیک به‌شکل شورایی هدایت شود یک ساعت هم کار نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید: علی رهبری: ارکستر سمفونیک باید مستقل شود

Share