Share

اسلامگرایان تندرو در بنگلادش بار دیگر دست به جنایت زدند. آن‌ها یک فعال سایبری به نام ناظم‌الدین صمد را که علیه اسلام رادیکال مطلب می‌نوشت در مسیر دانشگاه به خانه‌اش و در روز روشن با قمه و سپس شلیک گلوله کشتند.

تظاهرات اعتراضی دانشجویان دانشگاه بنگلادش علیه اسلامگرایان تندرو و عاملان قتل ناظم‌الدین صمد

تظاهرات اعتراضی دانشجویان دانشگاه بنگلادش علیه اسلامگرایان تندرو و عاملان قتل ناظم‌الدین صمد

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، این جنایت در داکا، پایتخت بنگلادش رخ داد و مهاجمان سه نفر بودند که سوار بر موتورسیکلت از محل حادثه گریختند.

به‌گفته یکی از نزدیکان ناظم‌الدین صمد، او یک دانشجوی ۲۸ ساله و از ناباوران به خدا (آته‌ئیست) بود که علیه مذهبیان تندرو فعالیت می‌کرد.

دانشجویان دانشگاه داکا امروز پنج‌شنبه ۷ آوریل / ۱۹ فروردین در برابر این دانشگاه دست به تظاهرات اعتراضی زدند و خواهان پیگیری این جنایت و بازداشت قاتلان ناظم‌الدین صمد شدند.

شاهدان عینی گفته‌اند مهاجمان پس از جنایت خود با فریاد «الله اکبر» از محل گریخته‌اند.

جمعیت بنگلادش ۱۶۰ میلیون نفر است و ۹۰ درصد آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

در سال‌های اخیر فعالیت اسلامگرایان تندرو در این کشور شدت گرفته است. همچنین شبکه تروریستی القاعده و گروه «دولت اسلامی» (داعش) نیز در بنگلادش فعال شده‌اند.

در ماه‌های گذشته نیز اسلامگرایان تندرو چند نفر از مخالفان خود را در بنگلادش به قتل رساندند.

«آنانتا بیجوی داس»، وبلاگ‌نویس بنگلادشی روز ۱۲ ماه مه / ۲۲ اردیبهشت سال گذشته توسط مردان نقابدار در شهر سیلت واقع در شمال شرق بنگلادش به قتل رسید.

قتل «بیجوی داس» یک هفته پس از آن صورت گرفت که القاعده شاخه شبه‌قاره هند، مسئولیت قتل «آویجیت روی» در ۲۶ فوریه را بر عهده گرفت. «آویجیت روی» از طرفداران سرسخت سکولاریسم در بنگلادش بود.

در ماه مارس قبل از آن نیز یک وبلاگ‌نویس دیگر به نام «وشیقور رحمان» در داکا با ضربات چاقو به قتل رسید و پلیس دو طلبه را در این رابطه بازداشت کرد.

Share