Share

نیروهای ویژه ارتش ایران متشکل در تیپ ۶۵ نوهد که چندی پیش به سوریه اعزام شده بودند نخستین کشته خود را در جنگ این کشور دادند.

محسن قیطاسلو، از تکاوران تیپ ۶۵ نوهد ارتش ایران در سوریه بود.

محسن قیطاسلو، از تکاوران تیپ ۶۵ نوهد ارتش ایران در سوریه بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، ستوان دوم محسن قیطاسلو، از تکاوران تیپ ۶۵ نوهد ارتش در سوریه کشته شد.

امیرعلی آراسته، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش ایران روز ۱۶ فروردین از اعزام و استقرار تکاوران نیروی زمینی ارتش به سوریه خبر داده بود.

بیشتر بخوانید: کلاه‌سبزهای ارتش ایران در سوریه مستقر شدند

تیپ ۶۵ نوهد زبده‌ترین نیروی ویژه ارتش ایران است که در سال ۱۳۷۱ به این نام تغییر یافت. تخصص اصلی این تیپ جنگ‌های نامتقارن است. افراد این تیپ از پرسنل لشکر ۲۳ نوهد سابق هستند.

در همین حال امروز، دوشنبه ۲۳ فروردین، امیر احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران در نشست خبری خود مأموریت تیپ ۶۵ نوهد در سوریه «مستشاری» خواند و گفت: «حضور مستشاری ارتش در سوریه با توجه به این مسئله است که با فضای جدید از جنگ‌های نیابتی در سوریه روبه‌رو هستیم.»

او افزود: «وظیفه میدانی داریم که این تهدیدات را شناسایی کنیم و لذا تعدادی از کارکنان نزاجا را اعزام کردیم تا این فضا را درک کنند، اما حضور نیروی زمینی به‌عنوان یک یگان سندیت ندارد و یگانی آن‌جا نداریم.»

ایران همواره از آغاز جنگ در سوریه حضور نظامی خود در سوریه را حضور «مستشاری» عنوان کرده است در حالی که مخالفان حکومت سوریه و کشورهای غربی بارها از نقش مستقیم نظامی ایران در این جنگ سخن گفته‌اند.

Share