Share

حمدالله بخشنده تکاور ارتش جمهوری اسلامی در سوریه کشته شد. او پنجمین نفر از تکاوران ارتش ایران است که در مدت کوتاه اعزامشان به سوریه کشته می‌شود.

حمدالله بخشنده تکاور ارتش جمهوری اسلامی در سوریه کشته شد.

حمدالله بخشنده تکاور ارتش جمهوری اسلامی در سوریه کشته شد.

پیش از حمدالله بخشنده چهار نفر دیگر از این تکاوران نیز جان خود را در جنگ سوریه از دست دادند. محسن قیطاسلو، مجتبی ذوالفقارنسب، مجتبی یداللهی و مرتضی زرهرند نام این تکاوران است.

این افراد از اعضای تیپ ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد (نوهد) نیروی زمینی ارتش ایران هستند.

امیرعلی آراسته، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش ایران روز ۱۶ فروردین از اعزام و استقرار تکاوران نیروی زمینی ارتش به سوریه خبر داده بود.

بیشتر بخوانید: کلاه‌سبزهای ارتش ایران در سوریه مستقر شدند

تیپ ۶۵ نوهد زبده‌ترین نیروی ویژه ارتش ایران است که در سال ۱۳۷۱ به این نام تغییر یافت. تخصص اصلی این تیپ جنگ‌های نامتقارن است. افراد این تیپ از پرسنل لشکر ۲۳ نوهد سابق هستند.

روز دوشنبه ۲۳ فروردین، امیر احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران در نشست خبری خود مأموریت تیپ ۶۵ نوهد در سوریه «مستشاری» خواند و گفت: «حضور مستشاری ارتش در سوریه با توجه به این مسئله است که با فضای جدید از جنگ‌های نیابتی در سوریه روبه‌رو هستیم.»

ایران همواره از آغاز جنگ در سوریه حضور نظامی خود در سوریه را حضور «مستشاری» عنوان کرده است در حالی که مخالفان حکومت سوریه و کشورهای غربی بارها از نقش مستقیم نظامی ایران در این جنگ سخن گفته‌اند.

Share