Share

مصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات از کشته شدن دست‌کم پنج تن و مفقود شدن یک تن در سیل چهار روز اخیر در ۱۶ استان ایران خبر داد.

flood in ilam

مرتضوی شنبه ۲۸ فردرودین، به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایلنا، گفت که در سیلی که از چهارشنبه گذشته ۱۶ استان در ایران را دربرگرفته یک تن مفقود و پنج تن کشته شدند. ۲۰ تن نیز در جریان امدادرسانی نجات‌ یافتند.

سه تن از کشته شدگان در سیل اخیر از دهلران، یک تن از ایلام و یک تن از اندیکا هستند. دو تن نیز در اثر صاعقه جان خود را از دست دادند.

همچنین فردی در شهر مهران در رودخانه گدارخوش مفقود شده است.

به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات مجموع ۱۶۶ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین در استان‌های لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و رضوی، کهگیلویه، کردستان، البرز، یزد، آذربایجان شرقی و زنجان دچار آبگرفتگی شدند و در اثر سیل خساراتی دیدند.

سیل در استان لرستان نیز باعث کشته‌شدن یک تن و مفقود شدن یک کودک پنج ساله شد. در سیل همدان نیز یک تن جان خود را از دست داد.

سیل روزهای اخیر در غرب ایران یکی از بزرگ‌ترین سیل‌ها در ایران در چند دهه گذشته است. اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران، حجم خسارت‌های به بار آمده از وقوع سیل را در استان‌های خوزستان، لرستان و ایلام «بالا» دانسته است.

مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی ایران نیز درباره خطر «آلودگی آب و بیماری‌های عفونی و دهانی» در مناطق سیل‌زده هشدار داده است.

بیشتر بخوانید: هشدار درباره فراگیرشدن بیماری‌های عفونی در مناطق سیل‌زده ایران

Share