Share

مراسم افتتاح انجمن اسلامی آرمان دانشگاه علم و صنعت با حضور علی شکوری‌راد و اصغر ابراهیم‌زاده در آمفی‌تئا‌تر این دانشگاه برگزار شد اما نیروهای مخالف دولت با شعارهایی علیه حاضران مراسم را به تشنج کشیدند.

hezbollah-daneshgah

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، این مراسم روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین برگزار شد و پیش از آغاز آن جمعی از مخالفان دولت با در دست داشتن پرچم‌های زرد حزب‌الله لبنان در سالن حضور داشتند و شعارهایی می‌دادند. دانشجویان انجمن اسلامی نیز شعارهایی سر دادند.

مخالفان در یکی از پوستر‌های خود تصویر علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، از احزاب تازه‌تأسیس اصلاح‌طلبان، با جمله «تحت پیگرد؛ مرده یا زنده» به زبان انگلیسی را در دست گرفته بودند و قبل از سخنرانی او دست‌نوشته‌هایی با شعار «فتنه‌گر عاشورا اعدام باید گردد»، در دست داشتند.

شکوری‌راد در بخشی از سخنان خود گفت: «در دولت گذشته که منتقدان در حاشیه قرار گرفتند و نهادهای مدنی تضعیف شدند و روزنامه‌های مخالف بسته‌ شدند. آن‌چه که به بار آمد غارت بود و این غارت نه فقط دولت اصولگرایان که نظام جمهوری اسلامی را خدشه‌دار کرد.»

به گزارش ایلنا، او خطاب به مخالفان گفت: «آیا این زیبنده نظام جمهوری اسلامی است؟» که در این هنگام یکی از دانشجویان بسیجی فریاد زد «بله».

شکوری‌راد در پاسخ گفت: «کسی که بله می‌گوید باید از بزرگ‌تر خود اجازه گرفته باشد». این پاسخ او بار دیگر سالن مراسم را متشنج کرد.

سخنرانی ابراهیم اصغرزاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و از رهبران حزب همبستگی نیز توسط عده‌ای به تشنج کشیده شد.

مخالفان دولت چند بار به سمت تریبون حمله کردند تا ابراهیم اصغرزاده را کتک بزنند که با ممانعت دانشجویان این دانشگاه مواجه شدند.

آن‌ها علیه اصغرزاده شعار دادند و او در پاسخ گفت: «به اندازه چهار میلیون رای‌تان صحبت کنید.»

بنا به این گزارش، ابراهیم اصغرزاده خطاب به فریاد مخالفان که علیه سیاست‌های هسته‌ای دولت حسن روحانی شعار می‌دادند، گفت: «شما از روحانی تشکر کنید که توانست پرونده هسته‌ای را به سرانجام برساند.»

اصغرزاده همچنین در بخش دیگری از سخنان خود سیاست‌های دولت محمود احمدی‌نژاد را به باد انتقاد گرفت که پس از آن مخالفان با شعار «حزب الله حزب‌الله» مانع از ادامه سخنرانی او شدند.

در آغاز این مراسم دبیر انجمن اسلامی اعلام کرد که برخی از کلیپ‌های ساخته شده برای این مراسم مجوز نمایش نگرفتند.

Share