Share

صلاح عبدالسلام، فردی که در حملات تروریستی پاریس دست داشت و در بروکسل دستگیر شد در رابطه با تیراندازی‌های ۱۵ مارس / ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ در منطقه «فوره» بروکسل مقصر شناخته شد.

salah-abdelsalam

این تیراندازی‌ها یک هفته قبل از حملات تروریستی به فرودگاه زاونتم بروکسل و مترو مالبک این شهر رخ داد. مأموران پلیس بلژیک در پی یافتن مظنونان تروریست بودند که آن‌ها به‌ سوی مأموران آتش گشودند.  در جریان این تیراندازی‌ها چهار مأمور پلیس زخمی شدند و یک تن از تروریست‌ها نیز کشته شد.

بیشتر بخوانید: درگیری مسلحانه مظنونان تروریست با پلیس در بروکسل

سوِن ماری، وکیل مدافع صلاح عبدالسلام روز پنج‌شنبه ۲۱ آوریل / دوم اردیبهشت در این‌باره گفت: «او (صلاح عبداسلام) به‌عنوان عامل اقدام برای قتل و یا شریک در اقدام متهم شده است.»

سون ماری همچنین گفت این تصمیم توسط ایزابل پانو، بازپرس بروکسل و مسئول بخش بلژیکی تحقیق درباره حملات ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ / ۲۲ آبان ۱۳۹۴ در پاریس گرفته شده است.

در حمله‌های تروریستی در پاریس ۱۳۰ نفر کشته و ۳۵۰ نفر زخمی شدند. مسئولیت این حمله‌ها را داعش بر عهده گرفت.

صلاح عبدالسلام نیز در این حملات دست داشت و پس از آن متواری شد. او سه روز پس از تیراندازی‌های منطقه «فوره»، روز جمعه ۱۸ مارس / ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ در یک درگیری با پلیس در منطقه مولنبک بروکسل، در حالی که از ناحیه پا زخمی شده بود، دستگیر شد.

Share