Share

مردی در مشهد همسرش را به همراه دو فرزند دخترشان، ۲۱ روز در خانه حبس و شکنجه می‌کرده است. به گفته زن، شوهرش شک داشته است که او با مردی رابطه دارد.

azam_640x360_isna_nocredit portrait

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دوم فروردین ماه، این مرد زن و بچه‌های خود را به طبقه پایین خانه می‌برد، پرده‌ها را می‌کشد و شروع به تهدید، آزار و اذیت آنان می‌کند. او همسرش را که اعظم نام داشت به میله گازی در اتاق پشتی می‌بندد و دست و دهانش را نیز با دستمال می‌بندد تا صدایی از او به گوش همسایه‌ها نرسد.

در این مدت گاهی اوقات نیز زیر صندوق، اجاق گازی را روشن می‌کرده و پاهایش را می‌سوزانده است. یکی دیگر از شکنجه‌های این مرد این بوده که پارچه‌ای را آتش می‌زده و بر روی بدن برهنه همسرش می‌انداخته است. همچنین با چاقو تمام بدن اعظم را برش می‌زده و بعد او را بر روی سیمان پشت‌بام خانه می‌کشیده تا حدی که لباسش پاره می‌شده و جراحت‌های بدی برمی‌داشته است.

صندوق آهنی که گفته می‌شود برای شکنجه اعظم و دخترانش استفاده می‌شده

صندوق آهنی که گفته می‌شود برای شکنجه اعظم و دخترانش استفاده می‌شده

در مدت ۲۱ روزی که اعظم و دخترانش در خانه محبوس بودند، هیچ غذایی نبوده که حتی دختران از آن بخورند، پدر بچه‌ها هم وقتی از خانه بیرون می‌رفته، در را قفل می‌کرده است تا کسی نتواند به خانه وارد یا از آن خارج شود.

هانیه و هدیه، دو دختر هشت و پنج ساله اعظم نیز مورد آزار جسمی از سوی پدر خود قرار گرفتند. فک و سه دندان هانیه در مدت زندانی بودن در خانه، توسط پدرش شکسته شده است. هدیه هم در این مدت کتک‌های بسیاری از پدرش خورده است.

در نهایت شوهر اعظم، مردی را که فکر می‌کرده اعظم با او رابطه داشته به خانه می‌برد و این مرد پس از دیدن وضعیت اعظم و دخترانش پلیس را خبر می‌کند. شوهر اعظم پس از فرار و مدتی زندگی پنهان بازداشت می‌شود.

 درحال حاضر، سازمان بهزیستی از اعظم و دخترانش مراقبت می‌کند.

اعظم و شوهرش ۱۲ سال است که با هم زندگی می‌کردند و در این مدت اعظم انواع خشونت‌ها را از سوی شوهرش متحمل شده بود تا حدی که پیش از این اتفاق، او سه بار مدرک پزشکی قانونی گرفته و اقدام به شکایت کرده بود، اما بعد از آن به علت ترس از تهدیدات شوهرش و بی‌پدر شدن بچه‌هایش، شکایت‌های خود را پس گرفته بود.

به گفته اعظم، شوهرش از ابتدای ازدواج مواد مصرف می‌کرده است، در اوایل تریاک و بعد از آن کریستال و شیشه.

زنان بسیاری در ایران قربانی خشونت خانگی می‌شوند. روزنامه اعتماد سال گذشته گزارش داده بود که میزان خشونت خانگی در تهران، ۱۸.۹ درصد جسمی و  ۵۲.۴ درصد روانی است. همچنین در سطح کشور، در هر ۹ ثانیه یک مورد خشونت اتفاق می‌افتد.

در همین زمینه:

خشونت خانگی: مردی در بابلسر همسرش را سر سفره شام کشت

افسانه‌ها و حقایقی درباره رابطه و خشونت خانگی

خشونت علیه زنان، سطر نانوشته رسانه‌ها در ایران

یک دست: خشونت نهادی علیه زنان ایران

Share