Share

محمد خاتمی طی پیامی از مردم دعوت کرده که با مشارکت در دور دوم انتخابات مجلس در دهم اردیبهشت، به دولت در انجام وظایفش در دوران پسابرجام کمک کنند و بر شمار نمایندگان «صلا‌ح‌اندیش و کاردان» مجلس بیفزایند.

Mohammad-Khatami

محمد خاتمی در پیامی کتبی که شامگاه یک‌شنبه پنجم اردیبهشت منتشر شده، مردم را به تکرار “حماسه هفتم اسفند” فراخوانده‌ است.

در این پیام آمده است: «زنان و مردان بزرگوار و شریف ایران در حوزه‌هایی که انتخابات در آن به دور دوّم رسیده است، به‌یاری خداوند، کار بزرگ و کارستان خود و دیگر هموطنانشان در دور اوّل را کامل خواهند کرد و انتظار این است که با توجه به حساسیت و اهمیت دور‌دوّم حتی کسانی که در مرحله اوّل امکان و توفیق حضور را نداشته‌اند در این دوره با شور و اشتیاق پای صندوق‌ها حاضر شوند.»

خاتمی ابراز امیدواری کرده که با کوشش مردم و انتخاب سنجیده آنها مجلسی بر آمده از خواست و مطالبات مردمی تشکیل شود: ‌«مجلسی در راس امور باشد که علاوه بر نظارت مستمر بر همه قوا و نهادها و قانون‌گذاری درست، دولت تدبیر و امید را در انجام وظایف سنگین آن به خصوص در دوران پسابرجام در صحن‌های اقتصادی، بین‌المللی و تامین بیشتر حقوق و حرمت مردم یاری کند.»

رئیس جمهوری اسبق ایران در آستانه انتخابات هفتم اسفند نیز پیامی ویدئویی فرستاد و از مردم خواست به رغم رد صلاحیت‌های گسترده، با مشارکت وسیع در انتخابات و تشکیل مجلسی همراه با رئیس جمهور و شعارهای اصلی او، به دولت روحانی کمک کنند تا بتواند به تعهداتش در برابر مردم بهتر عمل کند. او موکدا از مردم خواست برای اصلاح امور و رفع تهدیدها و تنگناها به هر دو «لیست امید» در خبرگان و مجلس رای دهند.

خاتمی سه روز پس از انتخابات هفتم اسفند نیز پیام ویدئویی دیگری در قدردانی از مردم منتشر کرد و گفت: «ملت بزرگ، مومن، با فرهنگ، آزادیخواه و شریف ایران بار دیگر کاری کارستان کردند.» او این مشارکت را نشانه خواست مردم برای عملی شدن همه شعارها و برنامه‌های روحانی خواند.

دور دوم انتخابات مجلس، دهم اردیبهشت در ۵۶ حوزه برای انتخاب ۶٩ نماینده بین ١٣٨ نفر برگزار می‌شود. شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرده که از ۵۲ نامزد حمایت می‌‌کند.

Share