Share

محمود احمدی‌نژاد در پیام نوروزی خود ضمن بیان این‌که سال گذشته سالی “سرشار از شادکامی‌ها و شیرینی‌ها و پیروزی‌ها و در برخی موارد تلخکامی‌ها” بود “تصمیم‌گیر نهایی” انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را “ملت” دانست.

محمود احمدی‌نژاد گفت در سال گذشته در عرصه‌های علمی، صنعتی، کشاورزی، فن‌‌‌آوری، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی “حرکت پرشتاب” ایران ادامه پیدا کرد و “هر روز دستاورد جدیدی در اختیار ملت ایران قرار گرفت.”

وی از “فشارهای سنگین و کم‌سابقه به بخش‌هایی از اقتصاد کشور” سخن گفت اما در همین حال افزود “بدخواهان” به اهداف خود نرسیدند.

محمود احمدی‌نژاد که خردادماه سال ۹۲ هشت سال ریاست جمهوری‌اش به پایان می‌رسد در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری یازدهم پرداخت و این انتخابات را “فراز مهم” عنوان کرد.

وی که پیش از این نیز نسبت به برخی اعمال نظرها در انتخابات هشدار داده بود و به همین خاطر مورد انتقاد اصولگرایان مخالف دولت قرار گرفته بود، گفت: “اینجانب شخصاً نهایت حساسیت را به کار خواهم برد و همچنان که بارها و بارها به مسئولین استانی و غیراستانی گفته‌ام از کوچک‌ترین تخلفی [در انتخابات] اغماض نخواهم کرد.”

رئیس‌جمهور ایران نوع نگاه و برنامه و سلایق داوطلبان و گروه‌های مختلف را طبیعی خواند و تأکید کرد: ” تصمیم‌گیر نهایی ملت است. همه سلایق و برنامه‌ها عرضه می‌شود، اما ملت تصمیم می‌گیرد و با انتخاب خود راه آینده را معین می‌کند.همه باید تابع تصمیم ملت باشند.”

محمود احمدی‌نژاد در پیام نوروزی خود ضمن خواندن شعری در وصف نوروز، بار دیگر همچون دفعات اخیر با شعار “زنده باد بهار” به سخنان خود پایان داد، شعاری که از سوی مخالفان وی به‌عنوان شعاری انتخاباتی قلمداد می‌شود.

Share