Share

در تهران جشنواره تخم‌مرغ‌های رنگی برگزار شده است. در این جشنواره به هر هنرمند یا گروه هنری، یک عدد تخم مرغ به ارتفاع ۱۵۰ سانتی‌متر از جنس فایبر گلاس و اسپری رنگ‌های متنوع تحویل داده شد تا طرح‌ها و نقش‌های ارائه شده در ابعاد بزرگ روی تخم مرغ‌ها به اجرا در بیاید.

اکنون طرح‌های به اجرا در آمده، با جانمایی در نقاط مختلف شهر تهران اکران شده و پس از پایان نوروز، کلیه آثار در یک مکان برای مدت یکسال به نمایش گذاشته خواهد شد و در اسفند ۱۳۹۲، مجدداً در جشنواره بعدی آماده‌سازی و استفاده خواهد شد.

جشنواره تخم‌مرغ‌های رنگی از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران و در قالب طرح «استقبال از بهار ۹۲» که این روزها یک شعار انتخاباتی‌‌ست و برای دولت احمدی‌نژاد هم گرفتاری‌هایی به بار آورده، برگزار می‌شود.

گفتنی‌ست که قیمت مرغ و تخم‌مرغ از مرداد ماه ۱۳۹۱ به این‌سو مدام در حال افزایش بوده و از کیلویی چهار هزار تومن به هفت هزار تومن افزایش پیدا کرده است.

حال که دست بسیاری از شهروندان تهرانی از مرغ و تخم‌مرغ در ابعاد واقعی کوتاه است، خوب است که دست‌کم چشم‌شان به تخم‌مرغ‌هایی از جنس فایبرگلاس در ابعاد فراواقعی روشن شود. به این شکل شعار انتخاباتی «زنده باد بهار» هم، مثل هر چیز دیگری در فرهنگ ما از یک معنای تمثیلی برخوردار می‌شود.

به تصاویر اشرف طباطبایی از این رویداد چندمعنایی نگاه می‌کنیم.

 

Share