Share

یک روز پس از اینکه آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی از آموزش زبان انگلیسی در مدارس و مهدکودک‌ها انتقاد کرده بود، حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران خواهان «جدیت» در آموزش زبان‌های خارجی در مدارس شد.

hasan-rohani

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) شامگاه سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت گزارش داد که حسن روحانی در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی بر لزوم «دقت و جدیت» در آموزش‌ زبان‌های خارجی به دانش‌آموزان در مدارس تأکید کرده است.

روحانی در این نشست، وزارت آموزش و پرورش را مکلف کرد تا در زود‌ترین هنگام با همکاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، چگونگی تدریس و آموزش زبان‌های خارجی در مدارس را بررسی کرده و گزارش آن را برای برنامه‌ریزی و ساماندهی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

رهبر جمهوری اسلامی روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت از آنچه «ترویج ناسالم زبان انگلیسی» نامید، انتقاد کرده و گفته بود: «اکنون کار به جایی رسیده است که آموزش زبان انگلیسی به مهد کودک‌ها کشیده شده است.»

علی خامنه‌ای افزوده بود که سخنانش «به معنای مخالفت با یادگیری زبان خارجی نیست بلکه بحث اصلی، ترویج فرهنگ بیگانه در کشور و در میان کودکان، نوجوانان و جوانان است.»

رهبر جمهوری اسلامی در آذرماه سال ۱۳۹۲ نیز گفته بود که کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی «منتقل‌کننده سبک زندگی غربی است.»

Share