Share

مسئول روابط عمومی سپاه کربلا مازندران اعلام کرد در درگیری‌های استان حلب، در شمال سوریه ۱۳ رزمنده‌اش کشته و ۲۱ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

Sepah

این خبر را خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا به نقل از حسینعلی رضایی، مسئول روابط عمومی سپاه کربلای مازندران نوشت. این مقام سپاه مازندران از این نیروها به عنوان «مدافعان حرم حضرت زینب» نام برده است.

پیش از این در اطلاعیه سپاه کربلا مازندران که شنبه ۱۸ اردیبهشت در تارنمای خبرگزاری تسنیم منتشر شد، این نیرو خبر داده بود که «تعدادی از نیروی مستشاری» ایران در درگیری‌های چند روز اخیر در شهرک خان‌طومان، در نزدیکی شهر حلب کشته شدند.

سپاه کربلا مازندران خواهان «حفظ خونسردی و آرامش» شد و آن را «سلاح» کسانی دانست که «می‌توانند عقبه مطمئن و قدرتمندی را برای فرزندان مبارز و انقلابی خود فراهم آورند».

روز گذشته شبه نظامیان جبهه النصره به شهرک خان‌طومان حمله و آن‌ را تصرف کردند. در این حمله دست‌کم ۷۰ تن کشته شدند. جبهه النصره می‌گوید که در بین کشته شدگان چند ایرانی و افغان دیده می‌شود.

در اطلاعیه سپاه مازندران آمده است که گروه‌های مخالف بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه مطالب و تصاویر این کشته شدگان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

سپاه مازندران انتشار این عکس‌ها و اطلاعات را «جنگ روانی» خواند و اضافه کرد که در اطلاعیه بعدی اطلاعات تکمیلی و دقیقی را که «مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد» در اختیار افکار عمومی قرار خواهد داد.

حسینعلی رضایی، مسؤول روابط عمومی سپاه کربلای مازندران در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس از اسامی و شمار کشته شدگان اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که مرجع رسمی برای معرفی و تعداد کشته شدگان، معاونت روابط عمومی سپاه کربلای استان مازندران است

سایت جام جم شمار ایرانیان کشته شده را که از تیپ فاطمیون بودند دو تن اعلام کرد. تیپ فاطمیون، مرتبط با سپاه پاسداران ایران واحدی نظامی برای سازماندهی سربازان افغان است.

از آغاز درگیری‌ها بین دولت بشار اسد و مخالفان، سپاه پاسداران ایران در سوریه برای کمک‌رسانی به نیروهای دولتی حضور دارد. در ماه‌های اخیر چندین تن از نیروهای سپاه پاسداران ایران در سوریه کشته شدند.

Share