Share

محسن خلیلی، قائم مقام انتظامی سازمان نظام پزشکی ایران می‌گوید براساس آمار، میزان شکایات پزشکی در سال ۱۳۹۴ نسبت به سال ۹۳ رشد پنج درصدی داشته است.

plastic-surgery

خلیلی، یکشنبه ۱۹ اردیبهشت به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، گفت که بیشترین شکایات از پزشکان در بخش بستری در رشته‌های «زنان و زایمان» و «جراحی عمومی» و در بخش سرپایی از دندانپزشکان عمومی بوده است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی اداره کل پزشکی قانونی ایران بیشترین شکایات مربوط به متخصصان زنان و زایمان، ارتوپد، جراحی عمومی، دندانپزشکان، پزشکان عمومی و جراحان پلاستیک است.

به گفته خلیلی، ۵۵ درصد شکایت‌ها منجر به صدور رأی برائت می‌شود.

قائم مقام انتظامی سازمان نظام پزشکی ایران می‌گوید در بخش زنان و زایمان بیشترین عمل اورژانسی از سوی این پزشکان انجام می‌شود و جان دو انسان به خطر می‌افتد و برخی از متخصصان و جراحان زنان و زایمان که به مناطق محروم اعزام می‌شوند به دلیل نبود امکانات و تجهیزات جانبی، نمی‌توانند در موقع حادثه کمکی به این موضوع کنند.

خلیلی از «کمبود نیروی انسانی و دارو» به عنوان دلایل عمده «قصور پزشکی» در ایران نام می‌برد.

سال گذشته سازمان پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد شایع‌ترین پرونده‌های شکایت از پزشکان مربوط به جراحان پلاستیک و ترمیمی و نیز برخورد نامناسب کادر درمانی با بیماران است.

Share