Share

در هلند برپایه اطلاعات مرکز آمار این کشور بیش از ۳۷ هزار ایرانی زندگی می‌کنند (آمار ۲۰۱۵). این جمعیت در مقایسه با ایرانیان مقیم کشورهایی چون آمریکا و یا آلمان و فرانسه چندان زیاد نیست و از طرف دیگر اقامت ایرانیان در هلند قدمت چندانی ندارد. اما ایرانیان اکنون در هلند جامعه نسبتا جاافتاده‌ای را تشکیل می‌دهند. نسل دومی‌ها ریشه‌دار شده‌اند و نسل سومی‌ها هم جوانه زده‌اند.

Kobra-Ghasemi

کبری قاسمی

حدود ده سال پیش رادیو زمانه در هلند پا گرفت. از همان آغاز شبکه همکاران آن در سرتاسر جهان گسترده بود، و هر چه گذشت، زمانه بیشتر به سمت عدم تمرکز جغرافیایی رفت. با وجود این زمانه همواره رابطه ویژه‌ای با جامعه ایرانیان در هلند داشته است. جلسات بحث و گفت‌وگوی زمانه در هلند برگزار می‌شوند، و مدتی است که ما در جهت معرفی ایرانیان هلند کوشا شده‌ایم. هر کس یک زندگی است، گوشه‌ای از یک تاریخ است و پنجره‌ای است به روی جهان، به روی ایران و به روی کشوری که در آن زندگی می‌کند. بر این پایه حدود یک سال پیش تصمیم گرفتیم مستقیما صدای ایرانیان هلند و تجارب‌شان را بازتاب دهیم. مجموعه‌ای تدارک دیده‌ایم که شامل گفت‌وگوهایی هستند با چهره‌هایی متنوع از میان ایرانیان. انتخاب افراد کاملا اتفاقی بوده است.

amsterdam-Iranians

ما مایلیم چهره های فرهنگی و اجتماعی بیشتری را معرفی کنیم. برای ما همه تجارب مهم هستند، و تجربه را ما محدود به شغل و شهرت نمی‌بینیم.

برنامه‌های تا کنون تهیه شده در مجموعه “ایرانیان هلند” در این صفحه فهرست شده‌اند.

آیا مایلید در برنامه “ایرانیان هلند” زمانه شرکت کنید؟ و شاید علاقه داشته باشید کسی را برای شرکت در این برنامه پیشنهاد کنید چون تجربه‌هایش را جالب می‌دانید. در هر دو حال با ما تماس بگیرید. از طریق ایمیل

contact@radiozamaneh.com


در همین زمینه

جامعه ایرانیان هلند

Share