Share

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سردار محمد ناظری، فرمانده یگان تکاوری نیروی دریایی سپاه پاسداران بامداد امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت در حین انجام مأموریت در منطقه نازعات «به یاران شهیدش پیوست».

سردار محمد ناظری، فرمانده یگان تکاوری نیروی دریایی سپاه پاسداران

سردار محمد ناظری، فرمانده یگان تکاوری نیروی دریایی سپاه پاسداران

منطقه نازعات به مجموعه چهار جزیره مهم تنب بزرگ، تنب کوچک، ابوموسی و جزیره سیری، در نزدیکی جزیره‌ قشم‌ واقع در جنوب ایران گفته می‌شود.

نیروی دریایی سپاه پاسداران درباره علت مرگ این فرمانده یگان تکاوریِ خود چیزی نگفته است. اما خبرگزاری مهر و سایت مشرق نوشته‌اند مرگ محمد ناظری بر اثر سکته قلبی بوده است.

مشرق نوشت او شب گذشته سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت درگذشت و مهر نوشت او صبح ۲۲ اردیبهشت‌ماه در اثر ایست قلبی و در بیمارستان جان باخته است.

خبرگزاری فارس هم در این باره نوشت: «سردار ناظری که شب گذشته به مناسبت روز پاسدار در بندر لنگه سخنرانی داشته بعد از این مراسم و در مسیر جزیره فارو دچار عارضه قلبی شده و به رحمت خدا رفته است.»

محمد ناظری از فرماندهان قدیمی نیروی دریایی سپاه بود و در جنگ هشت ساله ایران و عراق نیز شرکت داشت.

او در یگان هوابرد و ناوگروه‌های اعزامی یگان تکاوری «اباعبدالله» (ندسا) برای تأمین تردد کشتی‌ها و شناورهای جمهوری اسلامی در خلیج عدن نیز فعالیت کرده بود و در آموزش نیروهای تکاور نیروی دریایی سپاه نقش داشت.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران ۱۱ روز پیش نیز از کشته شدن سرهنگ دوم پاسدار حسن اکبری یکی از افسران «سپاه ولی امر»، نیروی ویژه حفاظت از رهبر جمهوری اسلامی خبر داده بود.

بیشتر بخوانید: یکی از محافظان نزدیک آیت‌الله خامنه‌ای کشته شد

Share