Share

در آخرین هفته از مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران که سه تیم بالا و پایین جدول رقابت‌ تنگاتنگی داشتند و ورزشگاه‌ها مملو از تماشاگر بود زنان علاقمند باز هم از حضور در استادیوم‌ها محروم ماندند.

ورزشگاه آزادی در آخرین هفته لیگ برتر ـ دیدار پرسپولیس ـ راه‌آهن

ورزشگاه آزادی در آخرین هفته لیگ برتر ـ دیدار پرسپولیس ـ راه‌آهن

به‌گزارش سایت «ورزش سه»، یک دختر هوادار تیم فوتبال پرسپولیس، امروز جمعه ۲۴ اردیبهشت با تغییر ظاهر خود قصد داشت برای دیدن مسابقه تیم محبوبش و تیم راه‌آهن وارد ورزشگاه آزادی شود اما مأموران انتظامی او را شناسایی کردند و مانع از ورودش به ورزشگاه شدند.

بنا به این گزارش این دختر ۱۵ سال سن داشت و ادعا می‌کرد در دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال که سه هفته پیش برگزار شد وارد ورزشگاه آزادی شده و شاهد پیروزی تیم محبوبش بوده است.

در مسابقات فوتبال سال‌های گذشته نیز در موارد معدودی زنان ایرانی موفق شده بودند با ظاهر مردانه وارد ورزشگاه شوند.

جعفر پناهی، فیلمساز ایرانی در فیلم «آفساید» خود به این پدیده پرداخته بود. این فیلم در ایران اجازه نمایش نیافت اما جایزه خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین را در سال ۲۰۰۶ به‌دست آورد.

مسئله جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه در آخرین هفته مسابقات لیگ برتر فوتبال در شبکه‌های اجتماعی بار دیگر مطرح شد. مهناز افشار، بازیگر سینمای ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: «هر چقدر لازم باشد تکرار خواهم کرد؛ در حالی که هفته پایانی لیگ برتر فوتبال ایران به اوج و هیجان خود رسیده که جای زنان در ورزشگاه‌ها خالی‌ست.»

در مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران تیم استقلال خوزستان اول شد و پس از این تیم، پرسپولیس و استقلال تهران قرار گرفتند.

Share