Share

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با اعضای حوزه‌های علمیه تهران از «اسلام ارتجاعی» و «اسلام آمریکایی» به عنوان دشمنان «اسلام ناب» نام برد و گفت وظیفه مهم روحانیون درک اسلام ناب و مقابله با تفکرات انحرافی است.

Khamenei_lectures-

عکس از آرشیو – دیدار علی خامنه‌ای با روحانیون

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، خامنه‌ای شنبه ۲۵ اردیبهشت خطاب در بین اعضای حوزه علمیه تهران گفت که فضای مجازی در «افزایش شبهات دینی» تأثیر داشته است.

رهبر جمهوری اسلامی گفت که انگیزه‌هایی سیاسی برای «تزریق افکار منحرف در ذهن جوانان» وجود دارد و ادامه داد: «این میدان، میدان واقعی جنگ است و روحانیون و طلاب باید مسلح و آماده، وارد عرصه مقابله با شبهات و تفکرات غلط و انحرافی شوند».

خامنه‌ای «اسلام ارتجاعی» را نمود واقعی تفکر انحرافی دانست و گفت که «لبه دیگر این قیچی، اسلام التقاطی و اسلام آمریکایی» است که «مشغول مقابله با اسلام ناب هستند».

رهبر جمهوری اسلامی ایران پیشتر نیز درباره رشد «اسلام آمریکایی» و جریان انحرافی هشدار داده بود و «سازش با صهیونیسم و آمریکا» را از خصوصیات آن برشمرده بود.

او در ۱۶ اردیبهشت گفت: «امروز جزو سیاست‌هاى قطعى دولت آمریکا و دولت‌هاى همراه با او اسلام‌ستیزى است، ایران‌ستیزى است، شیعه‌ ستیزى است؛ این‌جورى دارند حرکت می‌کنند. این سیاست قطعى آنها است».

خامنه‌ای در اولین سخنرانی خود در سال ۹۵ نیز با تأکید بر این که طرح برجام ۲، که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران مطرح می‌کند، به معنای کنار آمدن با آمریکا است آن را صرف‌نظر کردن از مسائل اساسی نظام و اسلام دانست.

بیشتر بخوانید: خامنه‌ای و حکم قطعی ایران و اسلام و شیعه‌ستیزی دولت آمریکا

Share