Share

مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه، ملاقات فائزه رفسنجانی با مدیر جامعه بهاییان را مستوجب تعقیب دانست و ابراز نگرانی کرد که این اقدام مقدمه به رسمیت شناختن بهایی‌ها باشد. او از سایرین خواست در این زمینه سکوت نکنند.

Makarem Shirazi

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، صبح دوشنبه ۲۷ اردیبهشت در مسجد اعظم قم، ملاقات فائزه رفسنجانی با فریبا کمال‌آبادی را محکوم کرد. او در سخنان خود نامی از فائزه و پدرش نیاورد و گفت: «شنیدیم دختر یکی از شخصیت‌های معروف سیاسی به دیدار دوستانه یکی از سران مجرم فرقه ضاله رفته و در مجلسی زیر عکس یکی از سران این فرقه ضاله از او عملا تشکر کرده است. اینجانب منتظر بودم ببینم کسی اعتراض می‌کند یا نه اما دیدم متاسفانه خبری نیست. تا این که شنیدم پدر او اعتراض ملایمی کرده که جای شکرش باقی است. اما چرا دیگران سکوت کردند؟»

به گزارش “تسنیم”، این مرجع تقلید شیعه گفته که تقویت دشمنان اسلام و دشمنان نظام جرم است و ممکن است این اقدامات مقدمه به رسمیت شناختن بهاییان باشد.

رسانه‌های تندروها و محافل امنیتی و نظامی، موج تبلیغاتی وسیعی حول دیدار فائزه رفسنجانی با فریبا کمال آبادی، یکی از مدیران جامعه بهاییان ایران به راه انداخته‌اند. کارزار تبلیغاتی خبرگزاری‌های تسنیم، فارس، کیهان، رجانیوز و نشریه جوان وابسته به سپاه پاسداران، بیش از همه، شخص هاشمی رفسنجانی و عقبه سیاسی او را هدف گرفته است.

hashemi

اکبر هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه ۲۷ اردیبهشت گفت: «فائزه اشتباه بدی کرده و باید این را جبران کند.» اما دخترش در گفت‌وگو با “یورو نیوز” تاکید کرد که هیچ خلافی نکرده و از ملاقات با دوست و هم‌بندی‌اش در زندان اوین پشیمان نیست: «جمهوری اسلامی در واقع با زندانی کردن من سبب آشنایی و ارتباطات و سبب بازشدن دریچه دیگری در زندگی من شد… خیلی چیزها آنجا یاد گرفتم و خیلی چیزها را متوجه شدم و خود اینها سبب ایجاد این ارتباطات شدند.»

بیشتر بخوانید: آن آقازاده و این آقازاده

این دیدار جنجال آفرین، در زمان مرخصی پنج روزه فریبا کمال آبادی صورت گرفته که به ۱۰ سال حبس محکوم شده و هشت سال است در زندان به سر می‌برد.

علاوه بر فائزه رفسنجانی، شمار دیگری از هم‌بندی‌های سابق فریبا کمال آبادی از جمله ساجده عرب سرخی، ژیلا بنی یعقوب و نسرین ستوده نیز به دیدار مدیر جامعه بهاییان ایران رفته‌اند، اما غوغای تبلیغاتی و سیاسی کنونی تنها متوجه فائزه رفسنجانی است.

فائزه رفسنجانی به “یورو نیوز” گفته است که حملات و تبلیغات جاری، کارکرد سیاسی دارند: «این موج هم می‌گذرد من نگران نیستم، نگذشت هم مهم نیست باید هزینه داد.»

Share