Share

سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران اعلام کرد که آلبانی برای استرداد زنی که گفته می‌شود عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۰ بوده و دستگیر شده، با ایران همکاری‌ لازم را نداشته است.

سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران

سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حسین اشتری دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ضمن اعلام این خبر افزود: «برخی از کشورها در زمینه استرداد مجرمان همکاری‌های لازم را با کشورمان نداشتند و باید ۱۰۰ متهم به کشور مسترد شود.»

او افزود: «به‌دنبال این هستیم که ده‌ها نفر را بر اساس حکم قضایی به کشور بازگردانیم تا به جرایم‌شان رسیدگی شود.»

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی ایران یکشنبه ۲۶ اردیبهشت اعلام کرد که یکی از «عاملان اصلی» انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۰ که یک زن است بازداشت شده است.

منتظرالمهدی گفت که اینترپل این فرد را در آلبانی شناسایی و دستگیر کرده است و به‌زودی در اختیار مراجع قضایی قرار خواهد داد.

بیشتر بخوانید: پلیس ایران: متهم بازداشت‌شده انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی یک زن است

در هفتم تیر ۱۳۶۰، انفجار بمبی در دفتر حزب جمهوری اسلامی منجر به کشته شدن ۷۵ تن از اعضای این حزب از جمله محمد حسینی بهشتی، رئیس وقت دیوان عالی کشور شد.

رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران از محمدرضا کلاهی و مسعود کشمیری، اعضای سازمان مجاهدین خلق به‌عنوان عوامل این بمب‌گذاری یاد کرده‌اند اما فرمانده نیروی انتظامی گفته است فرد دستگیرشده در آلبانی نه کلاهی و نه کشمیری نام دارد.

Share