Share

خبرگزاری‌های ایران از بازداشت دوباره مهدی بوترابی مدیر «پرشین بلاگ» خبر دادند. دادستان تهران دلیل بازداشت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران را «مسائل امنیتی» عنوان کرد.

Mehdi-Bootorabi

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، عصر دوشنبه ۲۷ اردیبهشت به نقل از یک منبع آگاه از بازداشت مهدی بوترابی مدیر گروه وب‌سایت‌های «پرشین بلاگ» خبر داد.

پایگاه خبری «انصاف نیوز» نوشت که او پس از احضار تلفنی به یکی از شعبه‌های دادسرای تهران بازداشت شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های داخلی ایران پس از احضار تلفنی بوترابی به او گفته شده که به صورت غیابی محاکمه و به زندان محکوم شده است. وکیل او به «انصاف نیوز» گفته است که در حال پیگیری موضوع است و دلیل بازداشت موکلش را نمی‌داند.

بوترابی پیش از این در اسفند ۱۳۸۸ به اتهام عضویت در ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی بازداشت و پس از نزدیک به یک سال بازداشت به قید وثیقه آزاد شد. او پیش‌تر نیز در سال ۱۳۸۶ بازداشت شده بود.

دادستان تهران: بازداشت روزنامه‌نگاران امنیتی است

براساس آخرین گزارش سازمان بدون مرز ایران همچنان یکی از بزرگ‌ترین زندان‌های روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای به شمار می‌آید. دستگاه قضایی ایران ماه گذشته احسان مازندارانی، سامان صفرزائی و آفرین چیت‌ساز را که پائیز سال گذشته بازداشت شده بودند در مجموع به ۲۲ سال زندان محکوم کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران عصر امروز «عمده دلیل» بازداشت خبرنگاران را مسائل امنیتی اعلام کرد و گفت: «ما بیشترین بازداشتی‌ها را برای خبرنگاران در رابطه با موضوعات امنیتی داشتیم».

براساس گزارش گزارشگران بدون مرز ایران با ۳۷ روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس بازداشت شده در میان ۱۷۹ کشور با رتبه ۱۶۹ یکی از «سرکوبگر‌ترین کشور‌ها در آزادی مطبوعات است».

Share