ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

افزایش قیمت بنزین در نیمه دوم امسال؛ ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان

دولت از اعلام قیمت جدید بنزین خودداری می‌کند اما برخی منابع از افزایش ۲۶۵ تا ۴۵۰تومان قیمت هر لیتر بنزین خبر داده و قیمت بنزین آزاد را ۱۵۰۰تومان اعلام کردند.

افزایش قیمت بنزین در سال جاری قطعی است. در حالیکه مسئولان وزارت نفت می‌گویند که همچنان در حال بررسی تعیین نرخ بنزین هستند، منابع خبری از افزایش ۴۵۰ تومانی قیمت این کالا خبر می‌دهند.

دولت و مجلس برای افزایش قیمت بنزین در سال ۹۵ دو طرح متفاوت داشتند. وزارت نفت اجرای طرح «برندسازی و واگذاری جایگاه‌های عرضه سوخت به شخصیت‌های حقوقی» را در دستور کار داشت و در همین راه هم از حذف کارت سوخت دفاع می‌کرد.

در مقابل مجلس همچنان به اجرای طرح سهمیه بندی و بنزین دو نرخی اصرار داشت و سرانجام هم توانست نظر خود را به دولت تحمیل کند. حال بر اساس قانون بودجه ۹۵ دولت باید قیمت بنزین سهمیه و آزاد را تعیین کند.

آن‌گونه که مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته، چهار ماه پس از ابلاغ این مصوبه قیمت بنزین تغییر خواهد کرد. به گفته عباس کاظمی تا پایان تابستان امسال قیمت بنزین همانند سال گذشته خواهد بود. او اعلام نرخ جدید بنزین را پس از تعیین میزان سهمیه اعلام کرد و گفت که به دنبال آن هستیم که مردم نیازی به استفاده از بنزین غیرسهیمه‌ای نداشته باشند.

با این حال خبرگزاری فارس عصر دوشنبه ۲۷ اردیبهشت به نقل از یک منبع آگاه گزارش کرد؛ مجموعه صنعت نفت پس از بررسی‌های صورت گرفته به این جمع بندی رسید که نرخ سهمیه بنزین ۱۰۰۰ تومان در هر لیتر و قیمت بنزین آزاد با اجرای طرح سهمیه بندی مجلس ۱۵۰۰ تومان در هر لیتر تعیین شود.

چنانچه گزارش فارس تائید شود از نیمه دوم امسال قیمت بنزین آزاد به نسبت سال گذشته ۴۵۰ تومان و قیمت بنزین سهمیه‌ای ۲۶۵ تومان در هر لیتر افزایش خواهد یافت.

افزایش قیمت بنزین در شرایطی صورت می‌گیرد که مسئولان وزارت نفت پیش از این بار‌ها اعلام کرده بودند که دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین در سال ۹۵ ندارد و به دنبال دستیابی به نرخ تورم تک رقمی است. اما نتایج پژوهش‌های صورت گرفته و تجربه نشان می‌دهد که گران شدن قیمت بنزین و سایر فرآورده‌های سوختی افزایش قیمت سایر کالا و خدمات را به دنبال دارد.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ممدوش

    آنقدر گران بکنید تا گران دانتان پاره شود.

  • بهنام

    فقط راه دزدی و کلاهبرداری از مردم را بلدند و برای نقشه های شومی که برای مردم کشیده اند قانون وضع میکنند . وقتی قیمت نفت 110 دلار بود بنزین 1000 تومان بود و الان هم که قیمت نفت ایران زیر 30 دلار معامله میشود بنزین 1500 تومانی میفروشند و یکی نیست به این از خدا بی خبران بگوید چگونه و با چه فرمولی حساب میکنید که اینفدر در حق مردم اجحاف کرده و شیره جانشان را می مکید . خوب چه کنند ؟ دخالتهای بی جایشان در کشورهای عراق و سوریه و لبنان و فلسطین و یمن و بحرین و افغانستان و غیره ... پول میخواهد . و این پول را که حق طبیعی ملت ایران و متعلق به آنهاست ، از حلقوم ملت بیرون کشیده و در راه باطل صرف می کنند .

  • nad

    یکی مشکلاتی مردم سیستم کارت بیان میکنند، کم بودن سهمیه است. این سهمیه اندک برای امور شهوندان عادی، کفاق چند از ماه میدهد. اگر سهمیه کافی دست کم ده لیتر در روز /300 لیتر در ماه اختصاصل یابد، معقول مینماید تا فشار برمردم نیاید.