Share

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ایران از احداث «دهکده‌های مقاومت» به منظور ترویج آنچه که گردشگری و «تفریحات انقلابی» خواند خبر داد.

rahyan noor1

برگزاری اردوهای دانش‌آموزی و دانشجویی در مناطق جنگی بازسازی شده ایران در سال‌های گذشته به مرگ تعدادی از دانش‌آموزان انجامید.

محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج ایران سه شنبه ۲۸ اردیبهشت از ورود رسمی بسیج و سپاه پاسداران به صنعت گردشگری خبر داد و گفت: «دهکده‌های مقاومت بسیج در استان‌های مختلف ایران به زودی افتتاح می‌شوند.»

او هدف از ایجاد این دهکده‌ها را ترویج «گردشگری تعالی‌بخش» عنوان کرد و افزود: «این دهکده‌های مرکزی برای تفریحات انقلابی خواهد بود.»

به گفته نقدی در این دهکده‌های توریستی علاوه بر برنامه‌های تفریحی «باید غنای بصیرتی و روح شجاعت و جهاد افراد افزایش یابد و تقویت شود.»

رئیس سازمان بسیج ورود این نهاد به حوزه گردشگری را در راستای اهداف برنامه ششم توسعه عنوان کرد و گفت که «ساخت محل اردویی راهیان نور شهرستانی در همه شهرستان‌ها یکی از برنامه‌های توسعه گردشگری است.»

نقدی عنوان کرد که «همه شهرستان‌ها باید تا ۲ یا ۳ سال آیند این محل را ایجاد کنند و مسئولان باید تلاش کنند که از این برنامه عقب نمانند». او یکی دیگر از برنامه‌های بسیج را «رسیدن تعداد زائران راهیان نور به ۷۰ میلیون نفر تا پایان برنامه ششم توسعه» خواند.

دی‌ماه سال گذشته معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران از امضاء تفاهم‌نامه این سازمان با بسیج به منظور «استفاده از ظرفیت‌های بسیج در صنعت گردشگری» خبر داده بود.

مرتضی رحمانی موحد «اعتلای هویت مذهبی و ملی جهت تحقق گردشگری قرآنی، ترویج فرهنگ سفر، آموزش و پژوهش در راستای تقویت بنیان‌های فرهنگی برای نیل به گردشگری تعالی بخش و قرآنی و در ‌‌نهایت اشاعه فرهنگ دفاع مقدس در مناطق هدف گردشگری» را اهداف این تفاهم‌نامه اعلام کرده بود.

Share