Share

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه دیدار فائزه هاشمی با فریبا کمال‌آبادی، یکی از رهبران جامعه بهایی ایران را «زشت و قبیح» خواند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای: دستگاه قضایی هر جرمی را که اتفاق بیفتد به طور مقتضی دنبال می‌کند و بر اساس قانون با او رفتار می‌شود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای: دستگاه قضایی هر جرمی را که اتفاق بیفتد به طور مقتضی دنبال می‌کند و بر اساس قانون با او رفتار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسنی اژه‌ای چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت در این باره گفت: «کار فائزه هاشمی زشت و قبیح بود و با آن طبق قانون برخورد می‌شود.»

معاون اول قوه قضائیه گفت بسیاری از علمای دینی و مسئولان حکومتی این اقدام فائزه هاشمی را محکوم کردند و حتی اکبر هاشمی رفسنجانی، پدر فائزه هاشمی در این‌باره «سفارش» کرد اما «او عذرخواهی نکرد».

فریبا کمال‌آبادی به‌تازگی برای مرخصی از زندان خارج شده است و فائزه هاشمی که زمانی با او در زندان بود، برای دیدارش به نزد او و خانواده‌اش رفت.

این دیدار بازتاب گسترده‌ای داشت و بسیاری از مسئولان جمهوری اسلامی به‌ویژه اصولگرایان و تندروها با حملات شدید به بهاییان اقدام فائزه هاشمی را بر خلاف دستورات اسلام دانستند. در پی این حملات فائزه هاشمی از اقدام خود دفاع کرد و آن را در چارچوب دفاع از حقوق بشر عنوان کرد.

روح‌الله طائفی، همسر فریبا کمال‌آبادی نیز گفته است این دیدار جنبه انسانی و اخلاقی داشته است.

محسنی اژه‌ای در این‌باره افزود: «دستگاه قضایی هر جرمی را که اتفاق بیفتد به طور مقتضی دنبال می‌کند و بر اساس قانون با او رفتار می‌شود.»

گفته می‌شود به دلیل بازتاب این دیدار، دادستانی تهران اعلام کرده است که مرخصی فریبا کمال‌آبادی تمدید نخواهد شد.

——————————————————————————————————–

در همین زمینه

Share