Share

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در تهران، تفاهم‌نامه همکاری در زمینه « رفتارسازی ترافیکی» و «اصلاح سبک زندگی» امضا کردند.

عکس تزئینی است

عکس تزئینی است

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تفاهم‌نامه پنج‌شنبه ۳۰ اردیبهشت به‌امضا رسید و به‌گفته سردار تیمور حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ «اطلاع‌رسانی، آموزش، رفتارسازی و فرهنگ‌سازی ترافیکی» از موارد این تفاهم‌نامه است.

ترافیک یکی از مشکلات اصلی پایتخت ایران است که به‌رغم اجرای طرح‌های مختلف این معضل همچنان سال‌هاست که باقی است و بر آلودگی هوای آن نیز تأثیر منفی مستقیمی دارد.

تیمور حسینی گفت: «دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پتانسیل خوبی در این حوزه‌ها دارد و با تأثیرگذاری در مجامع مختلف به‌خصوص در مراکز اسلامی و مذهبی می‌تواند نسبت به فرهنگ‌سازی و آموزش اقدام کند.»

حجت‌الاسلام محمد شیخ‌الاسلامی، رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در تهران نیز درباره این تفاهم‌نامه گفت: «هدف اصلی از این تفاهم‌نامه اصلاح سبک زندگی است.»

در هفته‌های گذشته علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بارها از سبک زندگی ایرانیان انتقاد کرده و قانون‌گزاران و مسئولان فرهنگی، آموزش و پرورش و صدا و سیما را در این زمینه مورد بازخواست قرار داده است.

با وجود تبلیغات گسترده مسئولان جمهوری اسلامی در مورد شیوه زندگی مورد نظرشان، آن‌ها همچنان از این بابت ناراضی‌اند و از تغییر سبک زندگی ایرانیان به‌عنوان نشانه‌ای از «نفوذ دشمن» یاد می‌کنند.

Share