Share

موتورسواران حزب‌اللهی مانع از برگزاری کنسرت مازیار فلاحی، خواننده پاپ در شهر یزد شدند.

مازیار فلاحی، خواننده پاپ

مازیار فلاحی، خواننده پاپ

به‌گزارش سایت «فردا» این کنسرت تنها ساعاتی پیش از آغاز آن، امروز چهارشنبه پنجم خرداد، لغو شد.

«فردا» به‌نقل از یک شاهد عینی در فرودگاه یزد نوشته است گروهی موتورسوار که تعداد آن‌ها به ۱۰۰ نفر می‌رسید وارد محوطه فرودگاه شدند و با حالتی تهدیدآمیز باعث شدند که مازیار فلاحی ساعاتی در هواپیمایی که با آن به یزد آمده بود بماند و بعد از آن هم با نخستین پرواز به تهران بازگردد.

پیش از این قرار بود کنسرت این خواننده پاپ در روزهای یکم و دوم خرداد در سالن حلال احمر یزد برگزار شود اما بعد این تاریخ تغییر کرد و به چهارشنبه پنجم و پنج‌شنبه ششم خرداد موکول شد

لغو کنسرت‌های دارای مجوز به یکی از متداول‌ترین اقدامات دو سال اخیر در شهرهای ایران تبدیل شده است. نیروهای تندرو از برگزاری چنین برنامه‌هایی جلوگیری می‌کنند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که می‌گوید با این حرکات مخالف است عملاً تاکنون اقدامی صورت نداده است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای روز دوشنبه سوم خرداد در دیدار با دانشجویان افسری و تربیت پاسداری به کسانی که به سخنرانی‌ها و مجالس حمله می‌کنند اشاره کرد و گفت چنین اقداماتی «فایده» ندارد و او «از قدیم» با این کارها موافق نبوده است. با این حال این اقدامات هیچگاه قطع نشده و همچنان در ایران ادامه دارد.

در یکی از آخرین اقدامات از این دست، ۲۱ اردیبهشت‌ماه کنسرت کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده برجسته کمانچه، در نیشابور لغو شد. این کنسرت نیز تمام مجوزهای لازم را برای برگزاری داشت.

Share