Share

آلبوم «تاریکی» تنها آلبوم هادی پاکزاد که در ایران مجوز گرفته است، جزو آلبوم‌های پرفروش قرار گرفت. این هنرمند راک ایرانی چندی پیش در مشهد خودکشی کرد.

هادی پاکزاد، هنرمند فقید ایرانی

هادی پاکزاد، هنرمند فقید ایرانی

آلبوم «تاریکی» اثری به سبک راک ایرانی در ۱۴ قطعه است که پخش موسیقی رها آن را منتشر کرده است. قطعات آن «اُ منفی»، «فرشته مرگ»، «مه تا وضوح»، «چیزی نیست»، «روح آزاد»، «پس من چی»، «گورستان ایستاده»، «رز مشکی»، «اعتصاب»، «اتفاق خوب»، «یعنی چه»، «زاناکس»، «هیچ چیزی بهتر نمیشه» و «گل دلفریب» نام دارند.

آهنگسازی نخستین آلبوم هادی پاکزاد را مسعود فیاض‌زاده، همکار دیرین او به انجام رسانده.

آلبوم تاریکی از هادی پاکزاد

آلبوم تاریکی از هادی پاکزاد

آلبوم «تاریکی» بعد از درگذشت نابهنگام و غیرمنتظره هادی پاکزاد در فهرست آلبوم‌های پرفروش قرار گرفته. گذر از اردیبهشت از گروه دال در جایگاه اول فهرست پرفروش‌ها قرار دارد و سپس «دور» از ماکان اشگواری و امیر صارمی، «ماه و ماهی» از حجت اشرف‌زاده، امیر و آرش بیات در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. «تاریکی» چهارمین آلبوم پرفروش ایران است.

هادی پاکزاد نخستین بار در سال‌های دهه ۱۳۷۰ که موسیقی راک نیمه‌جانی گرفته بود در سالن سیمرغ مشهد روی صحنه رفت و اولین اجرایش را تجربه کرد. همکاری او با مسعود فیاض‌زاده به شکوفایی استعدادهای او یاری رساند. آلبوم «زندگى زیرزمینى» نخستین ثمره این همکاری بود.

از آلبوم «دکتر» (۱۳۸۶) به عنوان یکی از بهترین آثار این هنرمند موسیقی راک یاد می‌کنند.

آلبوم «ارتباط با کر‌ها» در بهار ۹۱ منتشر شد. ترانه‌های این مجموعه نیز سروده پاکزاد است و آهنگسازی‌ها را فیاض‌زاده به عهده داشته است. در این آلبوم نشانه‌هایی از یک تحول دیده می‌شد: بهره‌گیری از راک الکترونیک، ترانه‌هایی ژرف‌تر با سویه‌های اجتماعی‌ و اعتراضی برجسته.

بیشتر بخوانید:

هادی پاکزاد، خواننده سرکش راک درگذشت

Share