Share

خبرگزاری‌های ایران گزارش داده‌اند که پنج‌شنبه شب ۱۳ خرداد بیش از ۷۰ زن و مرد در رستورانی واقع در فرحزاد (امیر ریش) تهران دستگیر شدند.

bazdasht

خبرگزاری فارس نوشته است برخی از افراد دستگیرشده در این مهمانی تراجنسی (Transsexual) بودند.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) نیز نوشته است مهمانی مختلط بوده و شرکت‌کنندگان در آن مشروبات الکلی مصرف کرده بودند.

در روزهای اخیر چندین خبر در پیوند با بازداشت شهروندان ایرانی در مهمانی‌ها و پارتی‌های شبانه منتشر شده است.

در آخرین نمونه آن سایت خبرآنلاین روز گذشته، پنج‌شنبه ۱۳ خرداد، از بازداشت ۶۲ زن و مرد در یک پارتی شبانه در بندرعباس خبر داد. پلیس این شهر گفته است ۲۳ تن از بازداشت‌شدگان مرد و ۳۹ نفر زن بوده‌اند و افزون بر «پوشش نامناسب» «حالت غیرطبیعی» (مست) داشتند.

در این یورش مقادیری مشروبات الکلی ضبط شده است.

یک هفته پیش نیز اعلام شد که در قزوین مأموران قضائی ۳۵ دختر و پسر را که برای جشن فارغ‌التحصیلی در باغی گرد آمده بودند دستگیر می‌کنند و در مدت کمتر از ۲۴ ساعت کار بازجویی، تحقیقات و دادگاه آن‌ها را به انجام می‌رسانند و هر یک از این جوان‌ها را به ۹۹ ضربه شلاق محکوم می‌کنند. این حکم در فردای دستگیری اجرا می‌شود.

این خبر بازتاب گسترده‌ای یافت و اجرای فوری حکم شلاق این جوان‌ها مورد انتقاد قرار گرفت اما غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، روز چهارشنبه ۱۲ خرداد اجرای حکم شلاق برای دختران و پسران دستگیر‌شده در قزوین را کاملاً منطبق با آیین دادرسی کیفری دانست و گفت که در این مورد از رئیس دادگستری پرس‌و‌جو کرده است.

در روزهای نخست خردادماه جاری نیز خبر بازداشت ۲۳ نفر در یک پارتی شبانه در کرمان منتشر شده بود.

بیشتر بخوانید:

محسنی‌اژه‌ای: شلاق‌های زده شده کاملا منطبق با آیین دادرسی کیفری‌ست

Share