Share

انتشار ویدئویی از یک سیاستمدار اتریشی که در آن به پناهجویان در کشور خود هشدار می‌داد که خود را از زنان اتریشی دور نگه دارند، جنجالی شد.

sippel

ویدئویی که در فیس بوک آپلود شده بود، آرمین سیپل رهبر فراکسیون حزب راست افراطی آزادی شهر گراتس را نشان می‌داد که از یک مانکن بلوند سفیدپوست برای آموزش خارجی‌های عرب زبان استفاده می‌کرد و در آن به آنها می‌گفت که چطور باید در اتریش خود را کنترل کنند وگرنه از کشور اخراج خواهند شد.

او به پناهجویان و مهاجران هشدار می‌داد که به زنان اتریشی نزدیک نشوند و سینه و باسن آنها را لمس نکنند. او این کار را به شکل عملی روی مانکن انجام می‌داد.

سیپل با این ویدئو به آنچه که در آلمان و کشورهای اروپای شمالی روی داده بود و در جریان آن مهاجران و پناهجویان به آزار جنسی زنان در جشن سال نوی میلادی مرتبط دانسته شده بودند، اشاره می‌کرد.

حزب سیاسی او که در گذشته با گروه‌های نازی ارتباط داشته، با پررنگ کردن این مسائل تبلیغات گسترده‌ای برای خود انجام داده و در انتخابات اخیر دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای داشته است.

اما ویدئوی سیپل دستاورد مورد نظر او را نداشت. املای غلط کلمه «نه» به زبان عربی که «ال» نوشت شده بود، موجب مضحکه شد و در میان کاربران اتریشی بحث‌های فراوانی درباره اینکه آزار جنسی مشکلی در همه کشورها و مکان‌هاست، نه مساله‌ای مربوط به مهاجران. بسیاری کاربران این ویدئو را سکسیستی و تحقیرآمیز توصیف کردند.

به نوشته منابع محلی اتریش، سیپل این ویدئو را از وبسایت خود برداشته و گفته که این ویدئو حاصل تجربه یک حمله شخصی به او بوده و به همین دلیل حالا تصمیم گرفته آن را بردارد.

با این حال «اشپیگل» این ویدئو را منتشر کرده است.

Share