Share

حسین دهقان، وزیر دفاع ایران اعلام کرد که فردا، پنج‌شنبه ۲۰ خرداد نشست سه جانبه وزیران دفاع ایران، روسیه و سوریه در تهران برگزار خواهد شد.

Syria-Russia-Iran

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و فهد جاسم الفریج، وزیر دفاع سوریه به‌دعوت حسین دهقان و به ابتکار جمهوری اسلامی به تهران خواهند آمد.

ایران و روسیه از هم‌پیمانان اصلی حکومت بشار اسد محسوب می‌شوند. روسیه نیروی هوایی خود را در خدمت سوریه قرار داده و ایران نیز نفرات نظامی خود به‌ویژه اعضای سپاه پاسداران را برای دفاع از رژیم سوریه به این کشور اعزام می‌کند.

بنا به‌گزارش‌های منتشرشده در نشست سه‌جانبه تهران «آخرین تحولات منطقه و راه‌های تقویت و گسترش مبارزه با تروریسم» مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد از روسیه، ایران و چین به‌دلیل همکاری‌هایشان در مبارزه با آن‌چه تروریسم بین‌المللی نامید سپاسگزاری کرد.

اسد گفت: «تا زمانی که کشورهایی همچون روسیه، چین و ایران وجود داشته باشند که به اصول احترام گذاشته و از حق تعیین سرنوشت ملت‌ها حمایت می‌کنند، تار و مار شدن تروریسم ناگزیر خواهد بود.»

Share