Share

حبیب محبیان، خواننده ایرانی به دلیل ایست قلبی در روستای نیاسته کتالم رامسر  در ۶۳ سالگی درگذشت.

Habib-Mohebian

زکریا اشک پور سخنگوی مرکز اورژانس مازندران به خبرگزاری مهر گفته: «صبح امروز جمعه در ساعت ۹ و ۱۷ طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران درخواست آمبولانس شد و مورد مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر بود.»

به گفته سخنگوی اورژانس مازنداران پس از بررسی وضعیت او مشخص شده که این خواننده ایرانی فاقد هرگونه علائم حیاتی است.

حبیب مجبیان سابقه مشکل قلبی داشته و اقدامات احیا بر او مؤثر نبوده است.

«حبیب» در سال ۱۳۸۸به ایران برگشت و در رامسر اقامت گزید. بازگشت او به ایران واکنش‌های متفاوتی برانگیخت. در آن زمان برخی سایت‌ها در ایران نوشتند که چون او از معدود خواننده‌های خارج از کشور است که فعالیت سیاسی علیه حکومت نداشته به همین دلیل دولت محمود احمدی‌نژاد از بازگشتش به ایران استقبال کرده است.

این خواننده موسیقی پاپ پس از بازگشت به ایران درخواست مجوز انتشار آلبوم جدید خود را به وزارت ارشاد داد اما موفق به اخذ مجوز نشد.

حبیب محبیان در تیر ماه در شهر ماسوله در استان گیلان بازداشت شد، اما پس از یک روز او را آزاد کردند.

کتاب «مرد تنهای شب» او در فروردین ۱۳۹۳مجوز انتشار گرفت و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد.

تابستان ۹۳ هم حبیب محبیان،  پس از سخنرانی حسن روحانی در حمایت از مردم غزه، به کارزار تبلیغاتی «حمایت هنرمندان از مردم محروم غزه» پیوست. او ۹ مرداد ماه قطعه‌ای به نام «الله اکبر» را برای مردم غزه ساخت و به شکل یک تک‌آهنگ منتشر کرد.

حبیب محبیان آن زمان گفته بود که ملودی این تک‌آهنگ را خودش ساخته و تنظیم آن را هم به عهده داشته است. متن این قطعه بر اساس شعر «اتو رنه کاستیلو» نوشته شده بود.

محبیان در یادداشت کوتاهی که همراه با این قطعه انتشار داد، گفته بود که تک‌آهنگ «الله اکبر» را ۲۰ سال پیش در آمریکا تولید و ضبط کرده است.

ترانه‌های «مادر»، «مرد تنهای شب»، «شهلای من»، «سلام همسایه»، «ببار ای برف» و «جوونی» از کارهای معروف «حبیب» هستند.

Share