Share

پس از لغو پباپی کنسرت‌های موسیقی، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه از برگزارکنندگان کنسرت‌ها خواست که تعهد دهند اقدامی «ضد امنیت و نظم» در کنسرت‌ها انجام نشود. او اما مصداق‌های این اقدامات را همچنان در ابهام نگه داشت.

محسنی اژه‌ای: برگزارکنندگان کنسرت‌ها تعهد دهند

محسنی اژه‌ای: برگزارکنندگان کنسرت‌ها تعهد دهند

سخنگوی قوه قضائیه در یک نشست خبری که یکشنبه، ۲۳ خرداد برگزار شد، خاطرنشان کرد که قوه قضائیه در کار وزارت ارشاد اسلامی در صدور مجوز برای کنسرت‌ها دخالت نمی‌کند.

محسنی اژه‌ای اما گفت با توجه به گزارش‌های دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و نیروی انتطامی بیم آن می‌رود که در برخی کنسرت‌ها اقداماتی ضد امنیت و نظم اتفاق بیفتد. به همین جهت قوه قضائیه از دادسراها خواسته است که از برگزارکنندگان کنسرت‌ها بخواهند که تعهد دهند اقدامی خلاف نظم و امنیت صورت نگیرد.

سخگوی قوه قضائیه افزود: «اگر برگزارکنندگان متعهد نشوند که اقدامات خلاف امنیت عمومی در کنسرت صورت نگیرد دادستان از برگزاری آن جلوگیری می‌کند.»

او گفت: «در مواردی از کنسرت‌ها بوده که کسی حاضر به تعهد نبوده و دادستان از برگزاری کنسرت جلوگیری کرده است.»

محسنی اژه‌ای تأکید کرد: ‌ «از این زمان به بعد نیز بر اساس وظیفه قانونی که داریم تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد.»

پس از لغو کنسرت شهرام ناظری و کیهان کلهر در نیشابور، علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی گفته بود که ممانعت از لغو کنسرت‌ها در بضاعت او نیست. این نخستین بار است که سخنگوی قوه قضائیه درباره لغو کنسرت‌ها به دستور دادستان‌ شهرستان‌ها که منصوب رهبر جمهوری‌ اسلامی‌اند نظر می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

دادستان نیشابور باز هم کنسرت شهرام ناظری را لغو کرد

Share