Share

خانواده‌های کارگران شرکت زغال سنگ البرز شرقی واقع در شهرستان شاهرود استان سمنان از یکشنبه ۲۳ خرداد در کوی سازمانی این معدن در اعتراض به واگذاری این مجتمع به شهرداری شاهرود دست به تجمع زدند. در پی آن گروهی از کارگران معدن طزره نیز در حمایت از این اقدام در محل کار خود تجمع کردند.

تجمع خانواده‌های کارگران ساکن مجتمع مسکونی رفاهی کارگران البرز شرقی

تجمع خانواده‌های کارگران ساکن مجتمع مسکونی رفاهی کارگران البرز شرقی

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، کارگران شاغل در معدن طزره، از معادن زیر مجموعه شرکت البرز شرقی، امروز دوشنبه ۲۴ خردادماه به نشانه همراهی با اقدام اعتراضی ساکنان مجتمع مسکونی رفاهی کارگران البرز شرقی، در محل کار خود تجمع کردند.

تجمع خانواده‌های کارگران روز یکشنبه، زمانی آغاز شد که گروهی از عوامل شهرداری شاهرود ابتدا در پوشش رسیدگی به فضای سبز این مجتمع وارد شدند و در نهایت با آوردن چند خودروی سنگین عمرانی در صدد تخریب قسمتی از مجتمع برآمدند.

ایلنا از بازداشت سه نفر از کارگرانی که در تجمع یکشنبه شرکت داشتند خبر داده است. یکی از افراد بازداشت‌شده نماینده نهاد صنفی کارگران این واحد معدنی است.

گفته می‌شود شهرداری شاهرود برای گروهی از ساکنان کوی سازمانی اخطاریه تخلیه فرستاده بود.

بنا به این گزارش، سال گذشته همزمان با واگذاری معدن زغال سنگ البرز شرقی به شرکت فولاد اصفهان، مالکیت مجتمع مسکونی رفاهی کارگران معدن البرز شرقی به شهرداری شاهرود واگذار شده است.

به‌گفته کارگرانی که در این مجتمع زندگی می‌کنند، سازمان خصوصی‌سازی بدون در نظر گرفتن شرایط زندگی آن‌ها این تغییرات را انجام داده است. ساکنان این مجتمع از خانواده‌های حداقل‌بگیر هستند که مطالبات مزدی آن‌ها با تأخیر پرداخت می‌شود.

حدود ۸۰ خانوار کارگری در ساختمان‌های مجتمع مسکونی رفاهی کارگران البرز شرقی سکونت دارند. بسیاری از امکانات رفاهی کارگران شاغل در معادن البرز شرقی همانند ساختمان مرکزی شرکت، فروشگاه، بهداری، مجموعه ورزشی و فرهنگی کارگران، آمفی تئاتر و غیره در این کوی مستقر است.

Share