Share

۲۴ تن از کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه چهار اهواز که در اعتراض به معوقات مزدی خود دست به تجمع زده بودند توسط نیروی انتظامی بازداشت شدند.

bazdasht

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، ۷۰ نفر از کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه چهار اهواز در اعتراض به سه ماه تأخیر در پرداخت حقوق‌شان روز گذشته، دوشنبه ۲۴ خرداد، در مقابل ساختمان شهرداری این منطقه دست به تجمع زدند اما با برخورد نیروی انتظامی روبه‌رو شدند.

این کارگران معترض ساعت هشت صبح دوشنبه تجمع خود را آغاز کردند اما یک ساعت بعد مأموران انتظامی ۲۴ نفر از آن‌ها را بازداشت کردند.

کارگران بازداشت‌شده قرار است امروز سه‌شنبه ۲۵ خرداد برای تشکیل پرونده قضایی به دادگاه منتقل شوند.

در سال‌های اخیر با رکود اقتصادی شدید در ایران، اعتراضات کارگری نیز افزایش چشمگیری داشته‌اند. این اعتراضات به‌ویژه در ماه‌های گذشته با بازداشت کارگران و برخوردهای قضایی شدید روبه‌رو بوده‌اند.

مجازات کارگران معترض چنان شدت گرفته است که احکام آن‌ها مورد اعتراض برخی از نهادهای دولتی نیز قرار گرفته است. تنها در دو ماه اخیر ۱۷ کارگر معدن طلای آق‌دره در آذربایجان غربی و ۹ نفر از کارگران معدن سنگ آهن بافق در استان یزد به‌دلیل شرکت در اعتراضات صنفی به حبس‌های تعلیقی و ضربات شلاق محکوم شدند.

در پی اجرای حکم مجازات شلاق برای ۱۷ کارگر معدن طلای آق‌دره، رضا نقی‌زاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی با حکم علی ربیعی، وزیر کار از سمت خود برکنار شد.

بیشتر بخوانید:

اجرای حکم شلاق کارگران آق‌دره مدیرکل کار آذربایجان غربی را برکنار کرد

۹ تن از کارگران معدن بافق به حبس‌های تعلیقی و شلاق محکوم شدند

Share