Share

قرار بود جمعه ۲۸ خرداد سالار عقیلی، خواننده ایرانی در شهر کرمان کنسرت برگزار کند. اما این کنسرت به بهانه «بی‌حرمتی به ماه رمضان» لغو شد.

لغو کنسرت سالار عقیلی در کرمان به بهانه بی‌حرمتی به ماه رمضان

لغو کنسرت سالار عقیلی در کرمان به بهانه بی‌حرمتی به ماه رمضان

سعید کوشش، مدیر روابط عمومی اداره ارشاد اسلامی کرمان به خبرگزاری دانشجویان ایران اطلاع داده که کنسرت سالار عقیلی در شهر کرمان لغو شده است. این مقام مسئول توضیح نداده که چه کسانی مانع از برگزاری کنسرت سالار عقیلی شده‌اند.

مجید ملک‌محمدی، تهیه‌کننده این کنسرت اما به خبرگزاری‌های داخلی گفته است که حساسیت‌هایی وجود داشته و به بهانه «بی‌حرمتی به ماه رمضان» مانع از برگزاری کنسرت شده‌اند.

ملک‌محمدی از کسانی که از برگزاری کنسرت سالار عقیلی جلوگیری کرده‌اند نام نبرده است.

در هفته‌های گذشته دادستان شهرستان‌ها که منصوب رهبر جمهوری اسلامی‌اند، از برگزاری کنسرت‌ها جلوگیری کرده‌اند. کنسرت کیهان کلهر و شهرام ناظری در نیشابور هم به دستور دادستان این شهر لغو شده بود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده است که با توجه به گزارش‌های دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و نیروی انتطامی بیم آن می‌رود که در برخی کنسرت‌ها اقداماتی ضد امنیت و نظم اتفاق بیفتد. به همین جهت قوه قضائیه از دادسراها خواسته که از برگزارکنندگان کنسرت‌ها بخواهند که تعهد دهند اقدامی خلاف نظم و امنیت صورت نگیرد.

علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی در واکنش به اقدامات قوه قضائیه در گفت‌و گو با خبرگزاری موج پرسیده بود که آیا کمانچه جرم است؟

وزیر ارشاد اسلامی از قوه قضائیه خواسته است که در برگزاری کنسرت‌های موسیقی با مجوز وزارت ارشاد اسلامی اخلال نکنند. او خاطرنشان کرده که وزارت ارشاد اسلامی پاسخگوست.

بیشتر بخوانید:

واکنش وزیر ارشاد به قوه قضائیه: کمانچه جرم است؟

Share