Share

انتشار گزارش‌هایی درباره به کما رفتن و مرگ یک جوان در بازداشتگاه پلیس آبادان واکنش فرماندهی نیروی انتظامی این شهر را به دنبال داشته است: مرگ این جوان بر اثر شکنجه تکذیب شده و کسانی که این خبر را منتشر کرده‌اند مورد تعقیب و پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند.

Abadan

عکس تزیینی است

روز پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد روزنامه دولتی ایران خبر داد که پسر جوانی هنگام بازجویی در بازداشتگاه پلیس آبادان به کما رفته و در بیمارستان درگذشته است.

این فرد نادر شریفی معرفی شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان اما با تکذیب خبرها و گزارش‌های مرگ نادر شریفی بر اثر شکنجه، گفته است که هیچ گونه جای ضرب و شتمی بر بدن این فرد وجود ندارد و هیچ شواهد و مدارکی دال بر شکنجه شدن او در دست نیست.

محسن تقی‌زاده تاکید کرده که همراه با دادستان آبادان در حال پیگیری مستقیم این موضوع است و اگر ماموران نیروی انتظامی دست و مسئولیتی در این ماجرا داشته باشند، حتما با آن‌ها برخورد خواهد شد.

او اما بدون این‌که به دلیل یا دلایل بازداشت نادر شریفی اشاره کند، گفته است که برخی از منتشر‌کنندگان این خبر در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به اتهام تشویش اذهان عمومی، خدشه‌دار کردن چهره پلیس و نشر اکاذیب مورد پیگرد قرار گرفته‌اند، پلیس فتا آن‌ها را شناسایی کرده و برخی از آن‌ها بازداشت شده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی آبادان از بازجویی شدن چند نفر از این افراد در روزهای گذشته خبر داده است.

برخورد‌های خشن پلیس با متهمان و شکنجه آنان بارها و بارها در ایران خبر‌ساز شده است.

یکی از این موارد شکنجه شدن ستار بهشتی، کارگر وبلاگ‌نویس در سال ۹۱ بود که به مرگ او در بازداشتگاه پلیس فتای تهران انجامید.

مرگ او قتل شبه‌عمد تشخیص داده شد و قاتل به حبس و شلاق محکوم شد.

دوم خرداد ماه امسال هم خبرهایی درباره مرگ یک شهروند جوان افغانستانی در بیمارستان فاطمه‌الزهرای یزد منتشر و گفته شد که علت مرگش آسیب‌های وارد شده به او در بازداشتگاه پلیس بوده است.

این جوان احسان‌الله احسانی معرفی شده بود:

مرگ یک جوان افغانستانی پس از انتقال از بازداشتگاه پلیس یزد به بیمارستان

Share