Share

شبه‌نظامیان اسلام‌گرا از جمله نیروهای جبهه النصره دو روستا را در نزدیکی شهر حلب که پیشتر در کنترل نیروهای دولتی سوریه بود، تصرف کردند. در حملات این پیکارجویان ۸۶ نظامی ارتش این کشور کشته شدند.

Al-Nusra-Front-

عکس از آرشیو – نیروهای گروه جبهه النصره در سوریه

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کمیته‌های همکاری محلی و دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا شنبه ۱۸ ژوئن/ ۲۹ خرداد خبر دادند که روستاهای زیتان و خلصه در جنوب شهر حلب بار دیگر به تصرف نیروهای جبهه النصره و گروه‌های اسلام‌گرای هم‌پیمان درآمدند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا اعلام کرد که در این حملات گروه‌های اسلام‌گرا به روستاهای خان‌طومان که چهار روز به طول انجامید، ۸۶ نظامی ارتش سوریه کشته شدند. ۲۵ تن از اعضای حزب‌الله لبنان نیز در بین کشته شدگان هستند.

حزب‌الله لبنان بامداد شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که چند تن از نیروهایش در «نبرد مستقیم و شدید با سازمان‌های تروریستی» در سوریه کشته شدند.

رسانه‌های عربی پیشتر گفته بودند که نیروهای حزب‌الله در جریان درگیری با نیروهای دولت اسد کشته شدند. حزب‌الله این خبر را تکذیب کرد.

در چند ماه گذشته نبرد بین گروه‌های مخالف بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و نیروهای ارتش این کشور در مناطق مختلف استان حلب شدت یافته است. صبح امروز نیز در راکت‌پرانی‌های پیکارجویان مخالف دولت سوریه به مناطقی از شهر حلب که در کنترل نیروهای کرد (ی‌پ‌گ) است، هفت تن کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

در حمله مخالفان اسد به مناطق تحت کنترل نیروهای کرد در حلب هفت تن کشته شدند

Share