Share

جعفر عظیم‌زاده، فعال کارگری زندانی پس از ۵۱ روز اعتصاب غذا به دلیل وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

jafar azimzadeh 51

جعفر عظیم‌زاده، فعال کارگری زندانی در پنجاه و یکمین روز اعتصاب غذای خود – بیمارستان سینای تهران

به گزارش سایت رسمی اتحادیه آزاد کارگران ایران، عظیم‌زاده عصر شنبه ۲۹ خرداد به دلیل شدت وخامت وضعیت جسمانی‌اش از زندان اوین به بیمارستان سینا منتقل و در آنجا بستری شد، اما به اعتصاب غذای خود پایان نداد.

این فعال کارگری زندانی پس از گذشت ۴۰ روز از آغاز اعتصاب غذای خود دچار افت شدید قدرت شنوایی، کاهش دید، عدم تعادل حین راه رفتن، بی‌حسی عضلات دست‌ها و قسمتی از ناحیه چپ سر شد و در پنجاه و یکمین روز اعتصاب غذا توانایی شناخت دوستان و نزدیکان را از پشت تلفن از دست داد.

او همچنین دچار خونریزی روده شده و تعداد و طول مدت سرگیجه‌هایش افزایش یافته و مشکل دفع ادرارش شدت یافته است.

عظیم‌زاده، رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران از ۱۰ اردیبهشت، روز جهانی کارگر در اعتراض به حکم خود و وضعیت کارگران ایران دست به اعتصاب غذا زده است. از جمله خواست‌های او می‌توان به رفع اتهام‌های امنیتی از پرونده فعالان صنفی، دستمزدهای زیر خط فقر کارگران و ممنوعیت برگزاری مستقلانه روز جهانی کارگر اشاره کرد.

مسئولان زندان و مقامات قضایی ایران تاکنون به خواست‌های این فعال کارگری پاسخ نداده‌اند.

تاکنون اتحادیه‌های کارگری مانند اتحادیه سراسری فرانسه (س‌ژ‌ت) و فعالان سیاسی و مدنی از عظیم‌زاده حمایت کرده‌اند. ۴۰ اندیشمند و فعال سیاسی و کارگری از جمله نوآم چامسکی،  میثاق پارسا، الکس کالینیکوس، الکس گوردن و جان ریس با انتشار بیانیه‌ای با عظیم‌زاده اعلام همبستگی کردند.

این فعال کارگری دهم اسفند ماه ۹۳ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «اخلال در نظم عمومی» به پنج سال زندان و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس محکوم شد. او روز یک‌شنبه ۱۷ آبان سال ۹۴ برای تحمل حکم خود راهی زندان اوین شد.

بیشتر بخوانید:

افزایش نگرانی‌ها درباره وخامت حال جعفر عظیم‌زاده، فعال کارگری زندانی

Share