Share

الیاس حضرتی، نماینده تهران در مجلس، از رییس‌جمهوری ایران خواسته است تا به وضعیت احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار زندانی رسیدگی کند.

Ehsan-Mazandarani

او خطاب به حسن روحانی گفته است که اگر شما نمی‌رسید پیگیری کنید، به وزیر ارشاد بگویید پیگیر باشد تا به نتیجه برسد و تکلیف روزنامه‌نگاران زندانی روشن شود.

حضرتی این درخواست را در دیدار مدیران مسئول، سردبیران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری با حسن روحانی، در جلسه‌ای با عنوان «ضیافت افطار رییس‌جمهوری با اصحاب رسانه» مطرح کرده است.

او مدیرمسئول روزنامه اعتماد است که احسان مازندرانی سابقه کار و بازداشت به عنوان خبرنگار آن را دارد.

این نماینده تهران در مجلس دهم خطاب به حسن روحانی گفته است که بی‌دلیل روزنامه‌نگار را گرفته‌اند و برده‌اند، بدون این‌که اعلام کنند جرمش چیست: «اگر جرم مازندرانی را مشخص کنند ما قول می‌دهیم تیتر بزنیم اعدامش کنید. اصلا بسوزانیدش، اما بدون جرم تکلیف چیست؟»

حضرتی با اشاره به این‌که احسان مازندرانی را از زندان به بیمارستان برده‌‌اند، درباره وضعیت وخیم جسمانی او ابراز نگرانی کرده است.

ملیحه حسینی، روزنامه‌نگار و همسر احسان مازندرانی هم روز یک‌شنبه ۳۰ خرداد ماه در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: «٣۵ روز از اعتصاب غذای احسان مازندرانی می‌گذرد. یک هفته است که دیگر نه قند می‌خورد و نه نمک. توان راه رفتن و صحبت کردن ندارد. وزن احسان از ١٠۴کیلو به ٨٠کیلو رسیده. می‌گوید اگر با مردن من مشکلات تمام می‌شود، بگذار آقایان پرونده‌ساز خیال‌شان راحت شود.»

احسان مازندرانی، روزنامه نگار و مدیرمسئول سابق روزنامه فرهیختگان، یازدهم آبان ماه سال گذشته در جریان پروژه نفوذ در خانه خود بازداشت شد و چهار ماه را در انفرادی گذراند تا در نهایت به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

قاضی محمد مقیسه این روزنامه‌نگار را در دادگاه بدوی به تحمل هفت سال زندان محکوم کرده است. پس از اعتراض به این حکم، روند رسیدگی به پرونده در دادگاه تجدید‌نظر در جریان است.

احسان مازندرانی از روز ۲۸ اردیبهشت ماه در اعتصاب غذاست. خواسته او رسیدگی شفاف به پرونده‌اش با حضور هیات منصفه، بازگشت پرونده به ضابط اصلی (وزارت اطلاعات) و آزادی به قید وثیقه بر اساس قانون است. بازپرس پرونده قرار وثیقه صادر کرده است.

او اواخر اردیبهشت ماه برای همسرش وصیت‌نامه فرستاده است:

احسان مازندرانی برای همسرش وصیت‌نامه فرستاده است

Share