Share

مجلس ترحیم حبیب محبیان خواننده پاپ، صبح یکشنبه ۳۰ خرداد با حضور ناهید همسرش، پسرانش محمد و احمدرضا و جمعی از هنرمندان در مسجد جامع شهرک غرب تهران برگزار شد. محمد پسرش که خواننده است برای هفتم پدرش از آمریکا آمده بود.

بسیاری از طرفداران او در بیرون در مسجد جمع شده بودند که با توجه به تعداد زیاد آن‌ها، مسئولان اجرایی برنامه نگذاشتند همه طرفداران وارد مسجد شوند. طرفداران بیرون مسجد مانند و ترانه‌های حبیب را به‌صورت دست جمعی باهم خوانند. در این میان برادر حبیب هم به میان جمعیت رفت و ترجیح داد که با طرفداران این خواننده مراسم را سپری کند.

حبیب محبیان یک هفته پیش از این در مسجد قدس رامسر به خاک سپرده شده بود. خانواده او می‌خواستند که در امام‌زاده محمد رامسر به خاک سپرده شود اما برای دفن پیکر حبیب در امامزاده محمد رامسر مجوز صادر نشد. احمدرضا (پسر بزرگ حبیب) گفت: «انتقال و دفن پیکر پدرم به تهران کار سختی بود. درباره دلایل اصلی نمی‌توانم فعلاً چیزی بگویم.» حبیب محبیان معروف به حبیب خواننده قدیمی روز جمعه ۲۱ خرداد به دلیل بیماری قلبی در یکی از روستاهای رامسر درگذشت.

احمدرضا (راست) و محمد (محبیان) فرزندان حبیب به ترتیب از همسر اول او شادی که درگذشته است و همسر دوم حبیب ناهید. احمدرضا ساکن ایران است و محمد ساکن آمریکا.
احمد ایران‌دوست بازیگر به خانواده حبیب تسلیت می‌گوید.
امیر تاجیک خواننده است و آمدن او با استقبال مردمی همراه شد که بیرون درها ایستاده بودند.
برخی از اهالی هنر که به درون مسجد راه پیدا کرده بودند.
تعداد طرفداران حبیب که برای مراسم هفت او به مسجد آمده بودند زیاد بود. با این حال با اینکه صندلی‌های مسجد خالی بودند، مقامات اجرایی برنامه اجازه ندادند که طرفداران وارد مراسم شوند.
طرفداران هم بیرون درها ایستادند و آهنگ‌های حبیب را باهم خواندند.
برعکس مراسم داخل مسجد که زنانه-مردانه بود، مراسمی که طرفدارن حبیب بیرون درهای مسجد برگزار کردند با همراهی همه جنسیت‌ها بود.
طرفداران حبیب بیرون مسجد
طرفداران حبیب بیرون درهای مسجد
برادر حبیب هم مسجد را رها کرد و در نهایت به جمعیت طرفداران او بیرون از مسجد پیوست. او ترجیح داد تا همراه طرفداران حبیب باشد.
عکاسان خبری حاضر در مسجد.
جمعیتی که به داخل مسجد راه داده نشدند.
بسیاری عکس‌ها و پوسترهای حبیب را خودشان منتشر کرده و آورده بودند.
طرفداران حبیب
حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی (وسط)
مجید خراطها - خواننده - در میان جمعیت طرفداران حبیب
مهدی یراحی - خواننده
ناصر پاشایی - پدر مرتضی پاشایی که حبیب در مراسم بزرگداشت پاشایی آرزوی مرگ خودش را کرده بود.
Share