Share

وخامت حال احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار زندانی که در اعتصاب غذا به سر می‌برد، او را راهی بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بوعلی کرده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از قول یکی از کارکنان این بیمارستان نوشته که احسان مازندرانی عصر روز دوشنبه ۳۱ خرداد ماه به این بیمارستان منتقل شده است.

Ehsan-Mazandarani

مدیر مسئول سابق روزنامه فرهیختگان صبح امروز (دوشنبه) به علت افت فشار به بهداری زندان اوین منتقل شده بود.

ملیحه حسینی، روزنامه‌نگار و همسر احسان مازندرانی با اعلام این خبر به خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، گفته بود که همسرش به علت افت فشار ناشی از اعتصاب غذا به بهداری انتقال یافته و به گفته همبندانش حال مساعدی ندارد.

از بیمارستان بوعلی اما خبر می‌رسد که این روزنامه‌نگار زندانی به‌دلیل درد در ناحیه سینه و شکم، در بخش جراحی بیمارستان بستری شده اما در حال حاضر حال عمومی‌اش خوب است.

احسان مازندرانی پس از ۲۰ روز اعتصاب غذای تر، از روز یک‌شنبه ۱۶ خرداد ماه و در اعتراض به توهین و فحاشی یکی از کارکنان زندان و ضرب و شتم او در بیمارستان، اعتصاب غذای خشک کرده است.

الیاس حضرتی، نماینده تهران در مجلس، از رییس‌جمهوری ایران خواسته است تا به وضعیت احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار زندانی رسیدگی کند:

درخواست یک نماینده مجلس از روحانی برای رسیدگی به وضعیت احسان مازندرانی

مدیر مسئول سابق روزنامه فرهیختگان، یازدهم آبان ماه سال گذشته در جریان «پروژه نفوذ» در خانه خود بازداشت شد و چهار ماه را در انفرادی گذراند تا در نهایت به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

قاضی محمد مقیسه این روزنامه‌نگار را در دادگاه بدوی به تحمل هفت سال زندان محکوم کرده است. پس از اعتراض به این حکم، روند رسیدگی به پرونده در دادگاه تجدید‌نظر در جریان است.

Share