Share

همایون شجریان اعلام کرد که نخستین مرحله درمان پدرش، محمد رضا شجریان در آمریکا با موفقیت به پایان رسیده و دومین مرحله درمان استاد آواز ایران به زودی شروع می‌شود.

shajarian
همایون شجریان در نوشته‌ای که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده درباره وضعیت کلی محمد رضا شجریان نوشته است: «ایشان پس از مدت پنج ماه اقامت در امریکا اولین مرحله از درمان خود را به انجام رسانیده‌اند. در حال حاضر ایشان به دلیل مقدارى ضعف جسمانى که به گفته پزشکان به خاطر این روش از درمان طبیعى است، دوران نقاهت براى شروع مرحله دوم را طى مى کنند که به امید پروردگار با لطف شما عزیزان سریع‌تر از این مرحله به خوبى گذر خواهند کرد و به عشق عاشقان و دوستدارانشان درمان را ادامه خواهند داد.»

محمد رضا شجریان در یک پیام ویدیویی که نوروز ۹۵ منتشر شد اعلام کرد که ۱۵ سال است با یک بیماری درگیر است.

استاد آواز ایران شهریور ۹۴ به علت بیماری ریوی در بیمارستانی در تهران بستری شده بود. پس از لغو کنسرت او در ارمنستان، شجریان برای درمان بیماری‌اش به آمریکا سفر کرد. برخی رسانه‌های داخلی اعلام کرده بودند که او به بیماری سرطان کلیه مبتلاست.

محمد رضا شجریان از بیماری‌اش به عنوان یک مهمان پانزده ساله نام برده بود و وعده داده بود که پس از طی مراحل درمان به ایران بازمی‌گردد.

فرزاد طالبی، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد اسلامی ایران در پی انتشار خبر بیماری محمدرضا شجریان گفت: « ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که موانع فعالیت استاد شجریان برداشته شود.»

پس از تغییر مدیران صدا و سیمای جمهوری اسلامی، در آستانه ماه رمضان، در رسانه‌های داخلی این موضوع مطرح شده بود که ربنای شجریان مجدداً از رادیو و تلویزیون ایران پخش شود. روزنامه کیهان، چاپ تهران اما در واکنش به این خواسته‌ها، در صفحه اول عکسی از شجریان را با گروهی از هنرمندان تبعیدی، چهره‌هایی مانند بهروز وثوقی و گوگوش انتشار دا و از او به عنوان یک «هنرمند فاسد» یاد کرد.

بیشتر بخوانید:

محمدرضا شجریان: پس از بهبودی به ایران بازمی‌گردم

Share