Share

داعش صدها شهروند کرد را که در حال فرار از دهکده‌های تحت کنترل این گروه در منبج در شمال سوریه بودند، هدف حمله قرار داد. این تیراندازی‌ها، چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت.

isis

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مخالفان سوری و یک منبع رسمی کردی گزارش داد در شنبه پنجم تیرماه بیست و پنج ژوئن، داعش شمار زیادی از این افراد را ربوده است.

رامی عبدالرحمان، رئیس دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است، می‌گوید حدود ۱۲۰ شهروند کرد از روز جمعه ربوده شده‌اند. نیروهای داعش به ساکنانی که آنجا را ترک می‌کنند هشدار داده‌اند که دیگر اجازه‌ی بازگشت به خانه‌هایشان را ندارند و اگر تلاش کنند برگردند تنبیه خواهند شد.

در پی این حادثه، نیروهای دموکراتیک سوریه با پشتیبانی آمریکا و شبه‌نظامیان کرد، در منبج، یکی از شهرهای کلیدی تحت نفوذ داعش، با این گروه درگیر شدند.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، نیروهای دموکراتیک سوریه از کناره‌ی جنوبی شهر وارد شده و سیلوهای غلات و آسیاب‌های آرد را گرفتند.

شرفان درویش یکی از سخنگویان نیروهای دموکراتیک سوریه به آسوشیتدپرس گفت که روز جمعه انفجار مین جان دو تن از اعضای یکی از خانواده‌های فراری را گرفت. به گفته‌ی او دختری ده‌ساله نیز به شلیک گلوله‌ یک تک‌تیرانداز دولت اسلامی کشته شد. درویش گفت: “شهروندان برای ترک مناطق تحت کنترل داعش مرگ را به مبارزه می‌طلبند.”

از سه هفته‌ پیش حدود نهصد تن از شهروندانی که برای ساخت استحکامات داعش در اسارت آنان بودند، متواری شدند. شهر منبج در محاصره‌ی نیروهای دموکراتیک سوریه است.

Share