Share

کنسولگری عربستان سعودی در اربیل، مرکز کردستان عراق با انتشار بیانیه‌ای حمایت از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران و اعزام آنها به داخل این کشور را تکذیب کرد.

saudi consulate in erbil

ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در اربیل – این کنسولگری کار خود را از فوریه ۲۰۱۶ آغاز کرده است

به گزارش وب‌سایت کردستان ۲۴، کنسولگری عربستان سعودی در اربیل شامگاه شنبه ۲۵ ژوئن/ پنجم تیر در پاسخ به گفته‌های اخیر محسن رضایی، دیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران بیانیه‌ای منتشر کرد و سخنان او را مبنی بر حمایت این کشور از مخالفان جمهوری اسلامی «اتهامات کذب» خواند.

محسن رضایی جمعه چهارم تیر در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود که کنسولگری عربستان در اربیل دو گروه مسلح به ایران فرستاده است که تمام اعضای آن‌ها در ایران کشته شدند.

خبرگزاری فارس این گفته رضایی را منتشر کرد و کنسولگری عربستان در اربیل در بیانیه خود بدون آوردن نام محسن رضایی این اتهامات را از سوی خبرگزاری فارس اعلام کرد و نادرست خواند.

کنسولگری عربستان در اربیل چهار ماه است که کار خود را آغاز کرده است.

از آغاز بحران در روابط ایران و عربستان، مقامات ایران بارها عربستان سعودی را متهم کرده‌اند که از «گروه‌های تروریستی» حمایت می‌کند و نیروهای مسلح گروه‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را به این کشور «برای انجام عملیات تروریستی» اعزام می‌کند.

طی دو هفته گذشته نیروهای سپاه پاسداران ایران در مناطق مرزی غرب ایران با پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران درگیر شدند. چند تن از نیروهای این حزب در این درگیری‌ها کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

https://www.radiozamaneh.com/285182

Share