Share

سردار محمدحسین رجبی، فرمانده سپاه پاسداران کردستان از درگیری‌های نظامی جدید در کردستان خبر داد. او گفت سپاه پاسداران یک تیم ۱۱ نفره را که قصد داشتند وارد ایران شوند، متلاشی کرده است. حزب دمکرات کردستان نیز از کشته شدن ده‌ها نیروی سپاه پاسداران گفته است.

پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران

پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدحسین رجبی سه‌شنبه ۸ تیر گفت: «یک گروه ۱۱ نفره ضدانقلاب که قصد ورود  به کشور را داشتند، توسط نیروهای سپاه کردستان شناسایی شده و به هلاکت رسیدند.»

او محل درگیری‌ها را شهرستان سروآباد عنوان کرد و گفت عملیات تعقیب ۱۰ روز به درازا کشیده و هر ۱۱ نفر این گروه کشته شدند.

فرمانده سپاه کردستان همچنین از کشته شدن سه تن از نیروهای سپاه در این درگیری‌ها خبر داد.

در همین حال «کوردستان میدیا»، وب‌سایت حزب دمکرات کردستان ایران نیز خبر درگیری‌ پیشمرگه‌های این حزب و نیروهای سپاه در سروآباد را منتشر کرده و نوشته است درگیری‌ها چهار روز طول کشیده و «ده‌ها» تن از نبروهای سپاه در جریان آن کشته شده‌اند.

به‌گفته این سایت سه تن از کشته‌شدگان سپاه به نام‌های علی پویا، کامران حسین‌پور و جواد کاکه‌جانی امروز سه‌شنبه هشتم تیرماه، با حضور مسئولان حکومتی در شهرستان قروه دفن شدند.

وب‌سایت حزب دمکرات کردستان اسامی پیشمرگه‌های کشته‌شده این حزب را شورش منبری، شاخوان منبری و اکبر منبری اعلام کرده است.

حزب دمکرات کردستان در ششم تیرماه خبر درگیری‌های سروآباد را منتشر کرده بود اما گفته بود آمار دقیقی از کشته‌شدگان در دست نیست.

همچنین قرارگاه «حمزه سیدالشهدای سپاه پاسداران» در همان روز با انتشار اطلاعیه‌ای از کشته شدن پنج تن از نیروهای حزب دمکرات کردستان از جمله دو فرمانده این حزب در درگیری‌های مهاباد خبر داده بود.

شامگاه چهارشنبه ۱۵ ژوئن / ۲۶ خرداد نیز بین نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران و نیروهای سپاه پاسداران در شهرستان اشنویه، واقع در استان آذربایجان غربی درگیری شدیدی رخ داد و چندین نفر در جریان این درگیری‌ها کشته و زخمی شدند.

Share