Share

صادق لاریجانی رئیس دستگاه قضائی جمهوری اسلامی ایران ناطق نوری را «مرتبط با اپوزیسیون و سرمایه‌های مفسد» خواند.

larijani-nateghnouri

صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه و علی اکبر ناطق نوری

به گزارش خبرگزاری میزان، صادق لاریجانی صبح سه شنبه هشتم تیر در همایش سراسری قوه قضاییه، بدون اینکه نامی از ناطق نوری ببرد، او را مرتبط با اپوزیسیون و مرتبط با سرمایه‌های مفسد نامید.

ناطق نوری یکشنبه ششم تیر در مراسم شب قدر گفته بود که جمهوری اسلامی ایران در ۳۷ سال گذشته سیر قهقرایی داشته است. او در بخشی از سخنان خود به صورت مستقیم از قوه قضائیه انتقاد کرده و گفته بود که کسانی به او مراجعه کرده‌اند که تنها خواست‌شان رسیدگی عادلانه به پرونده قضائی بوده است. رئیس قوه قضائیه این سخنان را «استدلال‌های سخیف» خواند و گفت: «من از بابت اینگونه استدال‌ها و ارزیابی‌ها واقعا متاسفم.»

صادق لاریجانی در ادامه بدون نام بردن از رئیس دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی گفت که «پس از گذشته ۳۷ سال کسانی که لسان انتقاد باز کرده‌اند، خودشان در این کشور مسئول بوده‌اند و حالا یک دفعه نقش عوض کرده‌ و اپوزیسیون شده‌اند.»

او برخی از این افراد را کسانی دانست که «خودشان اشرافی‌گری راه انداختند اما یادشان رفته است.» لاریجانی از این افراد خواست که «یک نگاه به خودشان و آقازاده‌ها و اطراف‌شان بیندازند و به سرمایه‌های مفسدی که با آن‌ها روابطی دارند نگاه کنند. آن وقت مشخص می‌شود که مشکل از کجاست.»

لاریجانی در سخنان خود از برکناری ۵۰ نفر از کارکنان دستگاه قضائی در یک سال گذشته خبر داد و گفت که «آیا ما با قضاتی که متخلف هستند و بعضا رشوه دریافت می‌کنند ساخته‌ایم؟» ناطق نوری در سخنان خود به صورت تلویحی گفته بود که در قوه قضائیه روابط و رشوه حاکم است.

رئیس دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی همچنین گفته بود که «آیا با این وضعیت دستگاه قضائی ما اسلامی است؟ آیا در ادارات ماشان مردم حفظ می‌شود؟ چرا مردم باید امثال من را ببینند تا مشکل‌شان حل شود؟»

پیش از این محمود احمدی‌نژاد هم در مناظره انتخاباتی سال ۱۳۸۸ فرزندان ناطق نوری را به فساد اقتصادی متهم کرده بود. او در سال‌های پس از انتخابات ۸۸ به گروهی از اصلاح‌طلبان نزدیک شده و در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ از حسن روحانی اعلام حمایت کرد.


بیشتر بخوانید:  بیست سال سایه‌نشینی ناطق‌نوری

Share