Share

عملیات آزادسازی گروگان‌ها در رستورانی در داکا، پایتخت بنگلادش پایان یافت. ‎در این عملیات مهاجمان ۲۰ گروگان را کشتند.

BANGLADESH-UNREST-ATTACK

داعش مسئولیت حمله به کافه‌ای در داکا، پایتخت بنگلادش را بر عهده گرفت

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،  در جریان این گروگان‌گیری نیروهای پلیس بنگلادش پس از ۱۰ ساعت ۱۳ تن دیگر از مشتریانی را که در رستورانی در محله دیپلمات‌نشین داکا گروگان گرفته شده بودند، آزاد کردند. بنابر اعلام ارتش بنگلادش دست‌کم شش مهاجم مسلح نیز کشته شدند.

بر اساس این گزارش یکی از مهاجمان نیز دستگیر شده است.

دو پلیس نیز در جریان درگیری با مهاجمان جان خود را از دست دادند.

در عملیات آزادسازی گروگان‌های رستوران Holey Artisan Bakery، که از بامداد شنبه ۱۲ تیر/ دوم ژوئیه آغاز شد، ۱۳ گروگان از جمله مشتریان تبعه کشورهای خارجی آزاد شدند.

شامگاه جمعه اول ژوئیه، مهاجمان مسلح به این رستوران در محله گلشن داکا، پایتخت بنگلادش حمله بردند. تلویزیون بنگلادش تعداد حمله‌ کنندگان را ۸ تا ۹ نفر اعلام کرده بود. مهاجمان مسلح ۳۵ تن از جمله ۲۰ تبعه کشورهای خارجی را گروگان گرفتند.

بنگلادش هنوز هویت کشته‌شدگان این حادثه را اعلام نکرده است.

عملیات آزادسازی گروگان‌ها از ساعت ۷.۴۰  دقیقه بامداد شنبه آغاز شد. گروه نجات با استفاده از سلاح‌های سنگین و دست‌کم هفت خودروی زرهی به محل گروگان‌گیری رفتند.

محمد مسعود، فرمانده عملیات آزادسازی گروگان‌ها گفت یک توریست ژاپنی و دو فرد اهل سریلانکا از جمله گروگان‌های تبعه کشورهای خارجی هستند که در این عملیات آزاد شدند. او هم‌چنین از بازداشت تعدادی از افراد مسلح خبر داد.

داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

در ماه‌های اخیر، بنگلادش صحنه حملات اسلامگرایان علیه خارجی‌ها، وبلاگ‌نویسان، اقلیت‌های مذهبی یا دگرباشان جنسی بوده است. در تازه‌ترین مورد، یک هندو در معبدی در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی داکا با قمه مورد حمله قرار گرفت. قبل از آن سردبیر اولین و تنها مجله دگرباشان جنسی بنگلادش به همراه همکارش، در خانه‌اش در داکا به قتل رسید. در اکثر تهاجم‌ها، وابستگان داعش یا القاعده مسئولیت حادثه را قبول کرده‌اند؛ دولت بنگلادش اما حضور و فعالیت این دو گروه در کشور را تکذیب می‌کند.

بیشتر بخوانید:

گروگانگیری داعش در رستورانی در پایتخت بنگلادش

Share