Share

ماموران شهرداری تهران به دانشگاه هنر حمله کرده‌اند و با کارکنان حراست دانشگاه درگیر شده‌اند. موضوع درگیری، ادعای مالکیت شهرداری بر قسمتی از ضلع غربی ساختمان پردیس مرکزی دانشگاه هنر در مجموعه باغ ملی است. ماموران شهرداری قصد تخریب یک “در” این مجموعه را داشته‌اند که تنش بالا گرفته است.

ساختمان قراق‌خانه- دانشگاه هنر

ساختمان قزاقخانه- دانشگاه هنر

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، این درگیری در روزهای گذشته جریان داشته و برخی دانشجویان دانشگاه هنر روایت کرده‌اند که ماموران شهرداری روز دوشنبه ۱۴ تیر ماه به مسئولان دانشگاه و حراست اعلام کرده‌اند باید قسمتی از ضلع غربی ساختمان را تخلیه کنند که با مخالفت حراست دانشگاه روبه‌رو شده‌اند.

فردای آن روز (سه‌شنبه ۱۵ تیر ماه) ماموران شهرداری بار دیگر سراغ حراست دانشگاه رفته‌اند و ضمن تهدید کارکنان حراست گفته‌اند که باید “در” مورد نظر را تخریب کنند، چون راه عبور و مرور است.

مخالفت دوباره حراست در ‌‌نهایت منجر به درگیری و زد و خورد میان ماموران شهرداری، حراست و کارکنان دانشگاه شده است. در این میان ماموران شهرداری یکی از کارکنان حراست دانشگاه را به زور سوار ماشین خود کرده‌اند که با حضور ماموران نیروی انتظامی در محل درگیری این قائله پایان یافته است.

محمد طاهری، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه هنر، روز پنج‌شنبه هفدهم تیر ماه به ایلنا گفته است که قسمت مورد نظر شهرداری در دانشگاه هنر، بیش از یک دهه پیش از ارتش خریداری و به دانشگاه هنر واگذار شده است: «ماجرا از این قرار است که شهرداری مدعی‌ست قسمتی از مجموعه قزاقخانه سابق (ساختمان فعلی دانشگاه هنر) که در زمان مالکیت ارتش بر این ساختمان در داخل مجموعه دیوارکشی شده و برای آن در گذاشته‌اند، خارج از مجموعه است و به نصب این در اعتراض دارد.»

بر اساس گفته‌های دبیر انجمن اسلامی دانشگاه هنر معلوم نیست چرا شهرداری پس از سال‌ها به سراغ این ساختمان آمده است: «این اتفاق‌ها و برخورد ماموران در حالی صورت گرفته که دانشجویان تعطیل هستند و گویا سعی داشته‌اند در نبود دانشجویان و بی‌سر و صدا کارشان را انجام بدهند.»

برخوردهای خشن ماموران شهرداری در حوزه‌های مختلف به‌خصوص در شهر تهران، به یکی از مشکلات جدی و اساسی شهروندان در پایتخت تبدیل شده است.

در همین زمینه:

مأموران شهرداری یا «اراذل و اوباش» روزمزد؟

Share