Share

پارلمان بریتانیا در پی یافتن «یک بسته مشکوک» تعطیل‌شده است و نمایندگان به فضای آزاد منتقل شده‌اند.

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

پلیس لندن درهای پارلمان بسته‌ است و ورود و خروج‌ها کنترل می‌شود. این بسته مشکوک نامه‌ای حاوی پودر سفیدی است که در بخش فرستنده نوشته‌شده: «برسد به دست مجلس اعیان بریتانیا».

روز پنجشنبه ۱۷ تیر/ جولای ۷، پلیس ضد تروریستی لندن به کاخ وست‌مینستر و محل پارلمان بریتانیا آمد تا بسته مشکوکی که حاوی پودری سفید را بررسی کند.

یک سخنگوی پلیس متروپولیتن لندن به رسانه‌ها گفت: «یک بسته مشکوک به پارلمان در ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه به وقت محلی تحویل داده شده است و افسران مشغول بررسی محتویات بسته هستند.»

سخنگوی مجلس اعیان گفته است که یک حادثه امنیتی بالقوه در حال بررسی شدن است. او در ادامه گفته است که نمی‌تواند اطلاعات بیشتری بدهد.

پودر سفید در فضای ضد تروریستی می‌تواند سلاح شیمیایی، سلاح بیولوژیک باشد و یا اصلاً هیچ‌کدام از این‌ها نباشد و تنها برای ایجاد ترس عمومی چنین بسته‌ای به پارلمان فرستاده باشند.

نامه‌ای همراه با این پودر سفید خطاب به اعضای مجلس اعیان بریتانیا فرستاده شده است.

به گزارش «رویترز» اعضای مجلس اعیان در خارج از محل برگزاری جلساتشان در کاخ وست‌مینستر – در باغ این کاخ و پشت‌بام ساختمان‌های اطراف – دیده شده‌اند. نمایندگان مجلس عوام و اعضای مجلس اعیان منتظر هستند که نامه توسط پلیس ضد تروریستی شهر لندن بررسی شود.

این  پاکت مشکوک در سالگرد بمب‌گذاری‌های ۷ ژوئیه ۲۰۱۵ یافت شده است؛ ۱۱ سال پیش در این تاریخ اسلام‌گرایان افراطی با حمله انتحاری به محل‌های پر رفت‌وآمد در مراکز حمل‌ونقل عمومی مرکز شهر لندن، ۵۶ نفر را کشتند و بیش از ۷۰۰ نفر را زخمی کردند.

هیچ گزارشی از آسیب یا بیماری مرتبط با این بسته تاکنون منتشر نشده است. آزمایش‌ها به روی بسته همچنان ادامه دارد و هنوز اطلاعات تکمیلی در دست رسانه‌ها قرار نگرفته است.

Share